Youth Talks Çözüm ve Umut için Geliyor

14 Haziran 2021 , Pazartesi

Youth Talks Çözüm ve Umut için Geliyor

2019 yılında “Umut Dolu Gelecek” sloganıyla başlatılan Youth Talks, gençlik destekçileri VakıfBank, Vestel ve Ülker’in katkılarıyla ve TÜHİD'in desteğiyle yeni phygital formatıyla yola devam ediyor. Günümüz koşullarında yalnızca umudun yeterli olmadığı farkındalığından hareketle Marketing Türkiye gençlik buluşmalarından biri olarak hayata geçirilen Youth Talks 2021, 1 Temmuz’da gençlerin karşısına “umut” ve “çözüm” kavramlarını birleştirerek çıkacak.


Pandemi, dijitalleşme, ekonomik koşulların değişimi… Geleceğini planlamaya çalışan gençler için artık işler eskisi gibi değil. Gençleri ümitsizliğe sürükleyebilecek bu değişimlerden hareketle, geçtiğimiz aylarda gençlerle bir araya gelen Marketing Türkiye, çözüme katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına başladı. Bu süreçte üniversite kulüpleri tarafından düzenlenen pek çok etkinliğe medya desteği sağladı, 23 üniversitede öğretim görevlilerine ve 150’den fazla gence arşivlerini açtı. Şimdi ise sırada bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Youth Talks 2021 zirvesi var… İçeriği güncel koşullar gözetilerek planlanan, üniversite çağındaki gençlerin ve çalışma hayatına yeni atılmış genç profesyonellerin katılımını hedefleyen Youth Talks 2021, 1 Temmuz Perşembe günü VakıfBank ve Vestel’in destekleriyle gerçekleşecek.


Tam günlük bir etkinlik olarak planlanan zirvede, gençleri yeni dönemde bekleyen fırsatlar, problemler ve geleceğe dair önü açık alanlar, üç ana başlıkta ele alınacak. Ana oturumların yanı sıra, “Spor Okuryazarlığı”, “Bir Kariyer Yolculuğu Olarak Müzik” ve “Oyun Tasarımı” panellerinde gençlerin yoğun ilgi gösterdiği farklı kariyer rotaları konuşulacak. Youth Talks 2021’in sınırlı sayıda kişinin katılımıyla, pandemi kuralları çerçevesinde bir fiziksel oturumu da 13:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinliği canlı yayında izlemek isteyenler Marketing Türkiye'nin Youtube sayfasını ziyaret edebilecek.

Programın tamamı için tıklayınız

KAYIT VE BİLGİ İÇİN: sosyal@marketingturkiye.com / 05422817299

Etkinlikte, Sephora Türkiye Pazarlama ve E-Ticaret Direktörü Ayça Kaya, Ülker CMO’su Aslı Özen Turhan, Riot Games Türkiye Pazarlama Müdürü Ödül Küçük, StarterHUB Genel Müdürü Boğaç Göncü, sevilen influencer’lar Alper Rende, Barkın Özdemir, Damla Altun ve daha pek çok isim gençlerle bir araya gelecek. İşte umut dolu bir gelecek için çözüm üretmeyi hedefleyen Youth Talks 2021’in ana başlıkları…

Genç Ekonomisi

 

Öğrenim kredileri, bedelli askerlik, biraz fazla yüklenilen kredi kartları derken gençler üniversite eğitimlerini bitirdikten sonra hayata yüklü bir borçla başlıyor. Youth Talks 2021’de bu probleme çözüm üretebilmek amacıyla finansal okuryazarlıktan kişisel birikimlerin yönetimine, dijital para kavramından güvenliğe pek çok farklı başlıkta konunun uzmanları gençlerle buluşacak.


Katma Değer 101
Günümüz dünyasında, hızlı zengin olma hayalleri peşinde üretim, işçilik, araştırma, geliştirme ve tasarım gibi kavramlar genellikle ikinci plana atılıyor. Bu bölümde, kısa vadede hızlı kazanç getireceğine inanılan işler yerine, uzun vadeli ve sürdürülebilir bir başarının sırrı olan katma değer üretim odaklı çalışmaların değeri konuşulacak; hayatını katma değer üretmeye adamış farklı sektörlerden profesyoneller, işlerinin püf noktalarını gençlerle paylaşacak.


Gig Ekonomisi ve Dünya Vatandaşlığı
Dijitalleşmeyle beraber, pek çok farklı yetenek dünyanın hemen her yerinde alıcı bulabilirken, yaygınlaşan uzaktan çalışma modelleri de fiziksel sınırları ortadan kaldırıyor. Özellikle yeni nesillerin freelancer iş modelleriyle gerek Türkiye’de gerek Dünya’da proje bazlı çalışmalarla sundukları farklı yetenekleri, yeni bir sistemi, “Gig Ekonomisi”ni oluşturuyor. Bu bölümde “Freelancer odaklı, yüksek oranda dijitalleşmiş ve fiziksel sınırlardan bağımsız bir ekonomik sisteme gençler nasıl dahil olabilir?” sorusu ele alınırken, aynı zamanda dünyanın pek çok farklı bölgesinden, pek çok farklı kültürün ürünü süreçlerde çalışabilmek için gereken “Dünya Vatandaşlığı” özellikleri konuşulacak.


Sıra Dışı Kariyer Rotaları
Youth Talks 2021’in panel oturumlarında ise gençleri farklı kariyer yolculuklarını keşfetme fırsatı bekliyor. “Spor Okuryazarlığı” oturumunda günümüzde skor odaklı bir yarışa dönüşen spor, rekabet odağında gençlerle beraber yeniden değerlendirilirken, “Bir Kariyer Yolculuğu Olarak Müzik” oturumunda, hayatını müzik odağında şekillendiren profesyoneller tecrübelerini paylaşacak. Takipçileriyle başarılı bir etkileşim kurarak kitlelerin beğenisini kazanan influencer’lar Alper Rende, Barkın Özdemir ve Damla Altun da hem gün içerisinde devam edecek online canlı yayında, hem de fiziksel buluşma alanında yerlerini alacak.


Gençler Zorlu PSM’de buluşacak
Dijitalde gün boyu devam edecek etkinliklere ek olarak, Youth Talks 2021’de pandemi koşulları doğrultusunda tüm önlemler alınarak, sınırlı sayıda katılımcıyla “fiziki” bir buluşma da gerçekleşecek. Önümüzdeki günlerde duyurusu yapılacak katılım başvurularıyla seçilecek gençler, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek fiziksel buluşmada yerlerini alacak. Fiziksel oturumun katılımcılarını markaların insan kaynakları profesyonelleriyle açık oturumlar, influencer’lar, müzisyenler ve sporcularla söyleşiler ve gençlerin hayallerini süsleyen markaların insan kaynakları profesyonelleriyle görüşme fırsatı bekliyor.


Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen; “Gençler için umudu çözümle birleştirmek üzere yola çıktık”
• Çalışma arkadaşlarıma, iş ortaklarımıza sıklıkla hatırlatırım; Marketing Türkiye’nin asıl çalışma alanı sosyolojidir! Değişen dünyayı, tüketiciyi ve trendleri anlamanın yolu sosyolojiden, toplumun nabzını tutmaktan ve edinilen bilgiyi yaymaktan geçer.
• Bugün toplum araştırmaları hepimize çok önemli bir mesaj veriyor. Gençlerin geleceğe dair umutlarında, kariyer oluşturma yönünde planlar yapma heveslerinde gözle görülür bir azalma var. Buradan hareketle, 2019 yılında “Umut Dolu Gelecek” diyerek yola çıktığımız Youth Talks’u günümüz koşullarına adapte ederek “phygital” konseptiyle yeniledik. Gençlik destekçileri VakıfBank ve Vestel ve Ülker’in gücünü de arkamıza alarak, umudu çözümle birleştirmek için kolları sıvadık.
• Youth Talks 2021’i, ivmesini gençlerle yakalayan bir etkinlik olarak planladık. Etkinliğin, hem geleceğe umutla bakmak isteyen gençlere yol göstermesini, hem de gençleri duymak ve sorunlarına tecrübeleriyle katkıda bulunmak isteyenlere bir fırsat oluşturmasını istiyoruz.
 

Etiketler: Marketing Türkiye Youth Talks TÜHİD

Dökümanlar:

youth talk