TÜHİD, İDA ve KİD "Türkiye'de krizden fırsat çıkarmak" panelinde izleyicilerle buluştu

23 Şubat 2017 , Perşembe

TÜHİD, İDA ve KİD "Türkiye'de krizden fırsat çıkarmak" panelinde izleyicilerle buluştu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği - TÜHİD, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği - İDA ve Kurumsal İletişimciler Derneği - KİD, ACE of M.I.C.E Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı’nda “Türkiye’de krizden fırsat çıkarmak” başlıklı oturumda Türkiye turizm sektörünün yurtdışındaki algısını ve yapılabilecek iletişim çalışmalarını konuştu.

Oturumdaki konuşmasında algının süreli iletişim çalışmalarıyla yaratılabileceğini vurgulayan TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi ve Geçmiş Dönem Başkanı Fügen Toksü “Türkiye’nin ekonomik kalkınması için bir tanıtım stratejimiz olmalı. Ülkemizin bütün değerlerini her nesle aktarmamız gerekiyor. Bunu da günü kurtaran tanıtımlar yapmak yerine stratejik bir iletişim yaklaşımıyla mümkün kılabiliriz. Bu bir süreç ve bu süreci devam ettirsek uzun vadede Türkiye ilgi görmeye devam edecektir. ” dedi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu krizin aslında eksik noktaları iyileştirmek için bir fırsat olduğuna dikkat çeken İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah; “Türkiye büyük bir potansiyele sahip fakat, yemek, müzik, kültür – sanat, sportif turizm dallarına açılım göstermeli. Farklı güzergâhlar yaratılmasına ihtiyaç var. Dünyada boş ve ıssız yerlerde dahi görülmeye değer noktalar inşa ediliyor.  Tarihi mekanlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. İletişimcilerin sözlerine kulak verilirse Türkiye‘nin turizm potansiyeli 10 kat daha fazla artacaktır. Ancak Türkiye bu krizde bir karar vermeli 10 Euro’ya her şey dahil turistlere mi yönelecek yoksa 500 euroluk oda parası ödeyen turistlere mi, böyle bakarsak bu kriz bizim için fırsat olur. ” dedi.

Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı Bengi Vargül Şen konuşmasında iletişim ve algının önce düşünceleri sonra davranışları belirlediğini belirterek “Türkiye şu anda bir tünelden geçiyor. Turizmde dip nokta yaşanıyor. Öte yandan kriz tüm dünyada normal hale geldi. Önemli olan bu süreçten çabuk çıkmaktır. Bu doğrultuda sivil toplum kuruluşları ve özel sektör ortak platformlar oluşturmalı. Turizm yalnızca deniz-kum-güneş olarak düşünülmemeli, Türkiye’nin 7 bölgesindeki değerler ayrı ayrı anlatılmalı. Biz üç dernek olarak bu süreçte elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” dedi.

Etiketler: tühid ida kid ace of mice halkla ilişkiler iletişim