TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş, Sosyal Fayda Zirvesi'nde "Sürdürülebilirliğin İletişimi"ni konuştu

16 Ekim 2018 , Salı

TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş, Sosyal Fayda Zirvesi'nde "Sürdürülebilirliğin İletişimi"ni konuştu

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, Sosyal Fayda Zivesi 2018 İstanbul buluşmasında “Sürdürülebilirliğin İletişimi” isimli sunumuna Burcu Kayımtu’nun moderatörlüğünde başladı. 17 senedir verilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri'ni sürdürülebilirliğin ödülleri olarak tanımlayarak UNDP- TÜHİD iş birliği içerisinde verilen UNDP Özel Ödülü'nün dünyada UNDP logolu tek ödül olduğundan bahsetti.

 

Konuşmanın satır başları ise şu şekilde:

Gonca Karakaş: “Sürdürülebilirlik terimini ilk defa 2007 yılında duydum, şimdi hepimizin hayatında var. Önce sosyal fayda terminolojisi girdi hayatımıza, ikinci etap olarak da sürdürülebilirlik. Bu disiplin için, sosyoloji, psikoloji, çevre bilimi, finans gibi o kadar bilgi ve donanıma sahip olmanız gerekiyor ki...”

Gonca Karakaş: “Toplumu ve çalıştığımız şirketleri, doğru iletişim ve doğru farkındalıklarla nasıl bir dünyada yaşayacağımıza dair  yönlendiriyor olmak bizim için çok büyük bir şans ve mutluluk.”

Burcu Kayımtu: Her gün önümüzden milyon dolarlar geçiyor, markalar bunlarla tüketicilere ulaşmaya çalışıyor ve çoğu zaman da başarısız olabiliyor.”

Gonca Karakaş: “Farkındalığın yayılması için bireylerin, sanatçıların ve influencerların da çok görevi var."

Burcu Kayımtu: “Hepimizin minicik farklar yaratabileceği bir dünyadayız. Geçmişi anmak, geçmişten öğrenmek bunların hepsi bizi iyi bireyler yapar ve iyi iletişimciler oluruz.”

Burcu Kayımtu: "Hayat artık şu şekilde ilerliyor; Sen bana ne veriyorsun, benden aldığını dünyaya nasıl geri döndürüyorsun."

Gonca Karakaş: “İçten olmaktan ve şeffaflıktan bahsettik ancak dışardan izleyici olursak böyle hiçbir yere varamayız. Sizlerin ilgi alanlarınız dahilinde bir sivil toplum örgütünde çalışmanızı rica ediyorum.

 

 

 

 

Etiketler: Sosyal Fayda Zirvesi Gonca Karakaş TÜHİD

Fotoğraflar: