The CUP İstanbul Yaratıcılık Zirvesi Başlıyor!

15 Aralık 2011 , Perşembe

The CUP İstanbul Yaratıcılık Zirvesi Başlıyor! Bu yıl ikincisi düzenlenecek The Cup Intercontinental Advertising Cup kapsamında İstanbul Yaratıcılık Zirvesi, 26-27 Ocak tarihleri arasında Ritz Carlton Otel’de gerçekleşiyor.  
 
Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu; The CUP kapsamında düzenlenecek olan Istanbul Creativity Summit’te pek çok saygın konuşmacı ve başarılarıyla öne çıkmış reklam yaratıcıları konuşmacı olarak yer alacağını belirterek, reklam yaratıcılığının ötesinde düşünsel derinlik sağlayacak konuşmacıların sahnede olacağını sözlerine ekledi.
 
The CUP, geçen yıl olduğu gibi bu sene de gençlere, reklamcılığın yıldızlarına dokunma fırsatı sunuyor. Dünyanın her noktasından katılımcı olabilecek gençlerin yaratıcılıklarını sınamak için 3 farklı yarışma tasarlandı. Bu yarışmalardan biri; dünya üzerinde bulunan tüm yaratıcıları sanal ortamda buluşturacak “CreativeSociety”nin logosu olarak kullanılacak tasarımı arıyor. “The Stolen Logo” adlı bu yarışmanın kendine özgü bir kurgusu bulunuyor. İkinci yarışma; gençlerin, konusu İstanbul’da geçen sanat eserlerine (film, roman, şarkı ya da şiir) yönelik bir poster tasarlayarak bu yarışa katılabildikleri bir eleme. Yarışma seçeneklerinden üçüncüsü ise sanatın insan tenine ve dolayısıyla ruhuna dokunan bir formatta oluşturuldu. “Turkish Touch on your skin”: ten üzerinde taşınan mücevherat, dövme, piercing gibi sanatsal üretimlere dair tasarım yarışmasının birincisi, tasarımının üretilmesi ve telif haklarının satın alınması ile ödüllendirilecek. Dünya çapındaki gençler bu üç yarışmadan birine katılıp başarılı oldukları takdirde İstanbul’a gelecek 9 gencin arasına katılacaklar.  
 
Bu sırada Türk gençlerinden beklenen de her gün kendilerine yeni bir başlık atmaları! Gençliğin mecrası haline gelen facebook’ta durumlarını The CUP’ı refere edecek şekilde yeniden ve yeniden tasarlayan gençlerin yaratıcılıkları bu yarışma üzerinden ölçeklenecek ve 50 Türk genci The CUP adı altındaki kıtalararası yaratıcılık geçidini izleme şansına sahip olacak.  
 
Zirvenin konuşmacılar şöyle; Prof. Dr. Slavoj Zizek, Yaratıcı düşünce metodolojisinin kurucusu Edward de Bono, Gunn Report’un 2011 lansmanı bizzat raporun kurucusu Donald Gunn, Berlin School of Creative Leadership Worldwide Başkanı Michael Conrad, ünlü mimar Boris Podrecca, HM ve Diesel markalarının konumlandığı ünlü kampanyaların yaratıcısı Johakim Jonason, ADFEST’in Başkanı da olan Jimmy Lam, Efsane ajansa Fred&Farid’in yaratıcı başkanı ve Leo Burnett MENA bölgesinin onursal başkanı  Farid Chehab, TBWA Avrupa  Başkanı Ulrich Proeschel.
 
The Cup katılımı için TÜHİD Üyelerine % 5 indirim ve ayrıca, 5 kişi ve üzeri katılımlarda da %10 indirim uygulanıyor.

Etiketler: The CUP İstanbul