TEDxReset 2017 KONFERANSI “Right Here, Right Now | Şimdi Burada!”

25 Nisan 2017 , Salı

TEDxReset 2017 KONFERANSI “Right Here, Right Now | Şimdi Burada!”

Bağımsız bir gönüllü ekip ile kar amacı güdülmeden toplumun bilgi ve ilhamını artırmak üzere paylaşmaya değer fikirlerin, felsefelerin ve hikayelerin platformu TEDxReset Konferansı, sekizinci yılında 12-13 Mayıs tarihlerinde Maslak TİM Show Center’da düzenleniyor.

Technology, Entertainment ve Design kelimelerinden adını alan TED konferanslarını 2007 yılında keşfedip, 2010 yılında Türkiye ile tanıştıran ve Türkiye’nin “TED” lisanslarının alınmasında “Yolu Açan” fikir lideri Ali Üstündağ’ın küratörlüğünde 1,5 gün boyunca 30’dan fazla konuşmacıyı ağırlayacak olan TEDxReset Konferansı, 2017 yılının temasını: “Right Here, Right Now I Şimdi, Burada!”olarak belirledi.

2010 yılından bu yana paylaşmaya değer fikirleri ve dünyayı daha iyi bir yer yapma felsefesi olanların TEDxReset sahnesinden dünyaya seslendiği konferanslarda her yıl birbirini takip eden temalarla yatay hikayeler, dikey hikayelere dönüşüyor.  Küratör Ali Üstündağ ile birlikte TEDxReset Konferansları’na değer katan “TEDxReset Beyin Takımı” tarafından kurgulanarak 2010 yılında “Zihnini Sıfırla!” ile başlayan TEDxReset yolculuğu, 2011 yılında “Ya Yanılıyorsak” 2012 yılında “Yolculuk Nereye?” sorusuna yanıt aradı, 2013 yılında “Kritik Kavşaklar”, 2014 yılında “Ya Şimdi?” temaları ile devam etti. TEDxReset, 2015 yılında ilham vermekten yorulup “Fikirden Harekete” başlığı altında paylaşmaya değer fikirlere ev sahipliği yaptı. 2016 yılında “Bir Yolu Var” diyenlere sahne verdi.

7 yılda, 7 konferansta, 196 TEDxReset konuşmacısı, 6 bin konferans dinleyicisi ile 6 milyonun üzerinde video görüntülenme başarısıyla TEDxReset, 2017 yılında “Şimdi, Burada!“ diyor. Zihinlerimizi “Reset“leyip “Nereden gidilir?“ diye soran olursa “Buradan gidilir“ demeye hazırlanıyor. Başlangıç noktasını uzaklarda aramak sadece varışı geciktirir, belki de imkansızlaştırır. Oysa başlangıç noktası hep aynıdır; “Şimdi, Burada!”.

TEDxReset 2017 Biletleri Biletino’da
Vizyoner bilim insanları, akademisyenler, iş dünyasından profesyoneller, teknoloji geliştirme uzmanları, tasarımcılar, sanatçılar, medya mensupları, blogger’lar ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere merak eden ve sorgulayan herkesin buluşma ve paylaşma platformu TEDxReset 2017 biletleri, biletino.com’dan temin edilebiliyor.

TEDxReset 2017 Konferansı, Altı Oturumdan Oluşuyor
TEDxReset 2017 “Nereden başlanır ki?” diye soran umutsuzlara, “Yok artık bu ortamda mı?” diyen küskünlere, “Peki kim yapacak?” diyen umutsuzlara, “Yanımda birileri olsaydı” diyen melankoliklere, “Dünkü çocuk bunlar!” diyen gönül perçemi ağarmışlara, hep beraber hadi bakalım!: “Right Here, Right Now I Şimdi, Burada!”diyor!

 

Etiketler: tedxreset biletino konferans halkla ilişkiler tim ted