Prof. Dr. Alâeddin Asna Anısına "Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler" Konferansı

19 Ocak 2018 , Cuma

Prof. Dr. Alâeddin Asna Anısına "Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler" Konferansı

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği - TÜHİD'in kurucusu ve iletişim duayeni olan 2015 yılında kaybettiğimiz Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın anısına düzenlenen ve ilki Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi önderliğinde geçen yıl başlatılan konferans dizisinin ikincisi, 19-20 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

Türkiye halkla ilişkiler sektörünün ve akademik çevrenin iletişim alanındaki değişim ve dönüşüm sürecine yönelik hazırlıklarının ele alındığı, sektörel ve akademik gelişmelerin değerlendirildiği “Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler” temalı ulusal konferansın, disiplinlerarası bir perspektifle, iletişim alanının profesyonellerini, araştırmacılarını ve öğrencilerini bir araya getirmesi hedeflenmekte. Ayrıca, konferans öncesinde halkla ilişkiler alanında doktora çalışmalarını sürdüren öğrencilerle halkla ilişkiler seminer çalışması gerçekleştirilecek.

Konferansta halkla ilişkiler alanının iletişim alanındaki dönüşümlerle birlikte kazandığı/kazanması gereken yeni yönelimler ve içerikler disiplinlerarası bir perspektifle ele alınacak. Konferansta sunulan bildiriler arasından seçilecek olanların makale formatındaki tam metinleri, Ankara Üniversitesi iletişim:araştırmaları Dergisi’nde ve/veya ulusal bir yayınevinden çıkacak derleme bir kitapta yayımlanacak.

Önemli Tarihler
• Bildiri özetleri gönderimi için son tarih: 26 Şubat 2018
• Bildiri özetine ilişkin sonucun bildirilmesi: 19 Mart 2018
• Doktora semineri için son başvuru tarihi: 5 Mart 2018
• Basılmak üzere değerlendirilmeye alınması istenen bildirilerin tam metin olarak teslimi için son tarih: 21 Mayıs 2018

Konferans öncesi Doktora Semineri
Halkla ilişkiler doktora semineri 17-18 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenecek. Seminerin amacı, halkla ilişkiler alanında doktora çalışmalarını sürdüren farklı üniversitelerden öğrencilerin bir araya gelmesini sağlayarak, halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, stratejik iletişim ve siyasal iletişim konusundaki araştırma/tez önerilerini veya yürütmekte oldukları araştırmalarını paylaşmalarına ve çalışmalarına ilişkin geribildirim almalarına imkan yaratmak. Seminerde ayrıca doktora tez yazım süreciyle ilgili deneyimlerin ve önerilerin paylaşıldığı eğitim ve grup çalışmaları düzenlenecek. Doktora Semineri, Yeni Zamanlar ve Halkla İlişkiler Konferansı bilim kurulunda yer alan öğretim üyelerinin ve konuk uzmanların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Doktora Semineri’ne Ankara dışından katılacak ve bağlı bulunduğu fakülteden seminere katılım için maddi destek alamayan öğrenciler için sınırlı sayıda, yolluk ve gündelik giderleri karşılamaya yönelik burs imkanı mevcut olacak. Seminer başvurularında burs talebi de belirtilecek.
İletişimi Konferansı ve doktora semineri ile ilgili sorularınızı yenizamanlarvehalklailiskiler@gmail.com adresine iletebilirsiniz.

Düzenleme Kurulu adına
Doç. Dr. Melike Aktaş
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanı

Sibel Asna
A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı

Doç. Dr. Fatih Keskin
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Doç. Dr. B. Pınar Özdemir
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Doç. Dr. Aslı Yağmurlu
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Doç. Dr. Deniz Sezgin
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Dr. Rafet Aykut Akay
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Etiketler: alaeddin asna konferans doktora seminer halkla ilişkiler