Kurumlarda itibar yönetiminin ana sorumlusu üst düzey yöneticidir!

19 Ekim 2012 , Cuma

Kurumlarda itibar yönetiminin ana sorumlusu üst düzey yöneticidir! Uluslararası İtibar Yönetimi Konferansı 17-19 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti.
 
Birçok ülkeden 75 konuşmacının katıldığı Konferans’ta “Sosyal Medya ve İtibar”, “Sürdürülebilirlik ve İtibar” , “Halkla İlişkiler ve İtibar”, “Spor ve İtibar”, “Sosyal Sorumluluk ve İtibar”, “Güven Kurumları ve İtibar”, “İtibar Ekonomisi”, “Etik ve İtibar”, “İtibarın Ölçülmesi” gibi ana oturumlar yer aldı.
 
Prof. Dr. Banu Baybars Hawks Başkanlığında Halkla İlişkiler ve İtibar Yönetimi oturumunun konuşmacılarından TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, itibarı kazanmanın hem bireysel hem kurumsal olarak çok zor olduğu, ama kaybetmenin de bir o kadar kolay olduğuna değindi.
 
Toksü; "Kurumlarda İtibar yönetiminin ana sorumlusu, liderlik eden üst düzey yöneticidir. İtibar, hedef kitleler ve sosyal paydaşlar nezdinde yaratılan algıyı oluşturuyor. Toplumun kuruluşları değerlendirme kriterleri her geçen gün değişiyor. Çalışanlara, çevreye ve etik değerlere daha çok önem veriliyor. Kurumsal sorumluluk önem kazanıyor." dedi.
 
Oturumun diğer konuşmacıları, Prof. Dr. Ferruh Uztuğ, Ali Saydam ve Figen İsbir'di. Era Resarch ile STK'ların itibar meselesi üzerine araştırma yapan Ali Saydam, Türkiye'nin akademik, saha ve müşteri ayaklarının birleşmesi gerekliliğine değindi.  
 
Prof. Dr. Ferruh Uztug; "İtibari savunan akdemisyenler imaji harciyorlar. Bu tehlikeli bir gidisat" dedi. Uztuğ ayrıca, bugun gelinen noktada halkla ilişkilerin bir evrim geçirdiğini ve kurumsal iletişime doğru döndüğünü belirtti.
 
Figen İsbri;  Kurum içinde çalışanınız sizin için iyi konuşmuyorsa, itibarınıza katlanarak olumsuz şekilde geri döneceğini ve itibarın kar amaçlarını yükselttiğini belirtti.

Etiketler: Banu Baybars Fügen Toksü Ferruh Uztuğ Ali Saydam Figen İsbir

Fotoğraflar: