IPRA Altın Küre Ödülleri ikinci kez İstanbul'da sahiplerini buldu!

11 Kasım 2012 , Pazar

IPRA Altın Küre Ödülleri ikinci kez İstanbul'da sahiplerini buldu! Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen “Altın Küre Ödülleri” GWA (Golden World Awards) ödül töreni ikinci kez İstanbul’da yapıldı. Bu yıl 21’si kutlanan dünyanın en saygın halkla ilişkiler ödülü “Altın Küre Ödülleri” GWA, 09 Kasım’da Four Seasons Hotel Sultanahmet’te çok sayıda uluslararası katılımcının ve Türk PR sektörünün katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu.  
 
PR sektörüne yön vererek önemli katkılarda bulunan IPRA’nın, dünyanın dört bir yanından gelen halkla ilişkiler uzmanı üyesine İstanbul ikinci kez ev sahipliği yapmış oldu. Ayrıca IPRA’nın yıllık yönetim kurulu toplantısı da tüm IPRA Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.
 
Toplamda 31 ödülün verildiği tören kapsamında, yarışmaya katılan Türk şirketlerinden Türk Telekom çevre, Akmerkez Alışveriş Merkezi var olan bir ürünün tüketici halkla ilişkileri, Forum Kayseri etkinlik yönetimi, Vodafone Türkiye de sosyal medya halkla ilişkileri kategorilerinde ödüle layık görüldüler. Turkcell de Birleşmiş Milletler Özel Ödülü sahibi oldu.
 
IPRA Altın Küre Ödülleri GWA jürisi tarafından verilen “Büyük Ödül”ü Sırbistan  İstatistik Ofisi “Census is note for the future! Take your part” adlı projesiyle kazandı. Tanınmış halkla ilişkiler ajanslarından Edelman ABD 3 farklı projesiyle ve Weber Shandwick ise Çin, Hollanda ve ABD gibi 3 ülkeden 3 farklı projesiyle aldıkları ödüllerle geceye damgalarını vurdular.
 
IPRA ve GWA ÖDÜLLERİ HAKKINDA
 
1955’te kurulan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA), 80’den fazla ülkede bulunan üyesiyle halkla ilişkiler sektörü için öncü bir uluslararası dernektir. IPRA tarafından 1991 yılından bu yana verilen Altın Küre Ödülleri(GWA), bu güne kadar pek çok uluslararası yarışmaya örnek olmuştur.  IPRA, son dönemde Chicago, İstanbul, Pekin ve Lima’da düzenlenen Dünya Halkla İlişkiler Kongreleri ile etik kurallar açısından halkla ilişkiler sektörüne yol göstermiştir. IPRA, GWA Ödülleri’nin sponsorlarından biri olan Birleşmiş Milletler, UNESCO ve OECD gibi uluslararası kuruluşlar tarafından tanınarak yakın ilişkisini sürdürmektedir. www.ipra.org

Etiketler: IPRA Altın Küre Ödülleri

Fotoğraflar: