İletişim dünyasının acı kaybı

11 Mart 2016 , Cuma

İletişim dünyasının acı kaybı

TÜHİD Üyemiz Zarakol İletişim Ajans Başkanı Necla Zarakol'un eşi Zarakol İletişim'in Kurucu Yöneticisi Cihan Zarakol vefat etti

Çok sayıda reklam filmi ve belgesele yapımcı ve yönetmen olarak imza atan, son olarak kurucusu olduğu Uçan Süvariler şirketinin yöneticiliğini yapan iletişim dünyasının başarılı isimlerinden Cihan Zarakol, 10 Mart Cuma akşamı geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İletişim dünyasının deneyimli ismi Zarakol İletişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol’un eşi olan Cihan Zarakol, aynı zamanda Zarakol İletişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

1970 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan Cihan Zarakol, Londra Film School'da bir sene animasyon eğitimi gördü. Reji asistanlığı yaptı. Daha sonra reklam filmlerinde yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. Tanıtım ve belgesel filmler çekti. 13 belgesel filme imza attı.

Cihan Zarakol’un cenazesi 12 Mart 2016 Cumartesi günü Levent Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakiben Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecektir.

TÜHİD olarak Cihan Zarakol'a Allah’tan rahmet, Necla Zarakol’a, ailesine ve Zarakol İletişim’e başsağlığı diliyoruz

Etiketler: zarakol necla cihan iletişim halkla ilişkiler