Eventiada IPRA GWA Ödülleri'ne başvurular başladı.

18 Eylül 2020 , Cuma

Eventiada IPRA GWA Ödülleri'ne başvurular başladı.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş'ın jürisinde yer aldığı Doğu Avrupa, Orta Asya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'nu kapsayan iletişim ödülü programı Eventiada IPRA GWA'ya başvurular başladı. Eventiada IPRA GWA, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından düzenlenen IPRA Golden World Awards'ün bölgesel ortağıdır.

Bu yıl Eventiada IPRA GWA, sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek için IPRA Golden World Awards'e katıldı. Program artık BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini destekleyen seçkin kampanyalar ve birçok yeni kurumsal ödül için kategoriler içeriyor. Grand Prix'e ek olarak ilk kez uluslararası jüri Sürdürülebilir Kalkınma Grand Prix'sini verecek.

Türkiye'den de projelerin  katılabileceği yarışmaya başvurular 16 Kasım Pazartesi sona erecek. Gala Töreni 4 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek. TÜHİD Üyelerine özel başvurularda yüzde 15 indirim uygulanacak. Üyeler bu indirimden faydalanabilmek için bilgi@tuhid.org adresine mail gönderecek.

Eventiada IPRA GWA Başkanı, Orta Communications Group Genel Müdürü Alexey Safronov: “Eventiada IPRA GWA çok aktif bir şekilde büyüyor, geçen yıl Doğu Avrupa ve Orta Asya'dan 13 ülke iletişimde mükemmellik için rekabetimize katıldı. Bu yıl da kurumsal, sosyal ve kamu sektörü ödülleriyle güncellenmiş kategorileri sunmaktan çok mutluyuz. Sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek için IPRA'ya katılmaktan da mutluluk duyuyoruz. BM'yi destekleyen olağanüstü kampanyalar için ödüller sunuyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne özel bir Grand Prix  Ödülü verilecek. Eventiada IPRA GWA uluslararası jürisi, bölgedeki sınıfının en iyisi kampanyaları seçip kutlamayı dört gözle bekliyor. Ve her zamanki gibi, öğrenciler tarafından yapılan en iyi çalışmaları değerlendirmeye, yaşadığımız dünya ve geleceğe dair yeni neslin vizyonunu paylaşmaya devam ediyoruz. " dedi.

IPRA Başkanı Svetlana Stavreva: "COVID-19, geleceğin bizim için, müşterilerimiz, sektörümüz ve toplumlarımız için geçmiş kadar rahat olmayacağını fark etmemizi sağladı. Halkla ilişkiler mesleğinin rolü toplumda ve yeni medya kanallarında yeniden tanımlandı. Bugün çalışmalarımız yalnızca kuruluşun ve sorumlu olduğumuz markanın stratejik konularını ve değerlerini ele almakla sınırlı değil. Aynı zamanda iletişimin gerçeğe, daha büyük amaca, alaka düzeyine ve etiğe dayandığından emin olmak gerekiyor. IPRA ve BM arasındaki uzun vadeli ilişki ve BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, halkla ilişkiler çalışanlarının farklı şekilde çalışması ve yeni gerçeklere daha iyi yanıt vermesi için mükemmel bir çerçeve sağlıyor. Bundan çok mutluyuz. Bölgedeki en büyük iletişim ödül programı olan Eventiada IPRA GWA bu sürecin bir parçası ”.

Eventiada IPRA GWA, aşağıdaki kategorilerdeki girişleri kabul edecek;
• BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Destekleyen Kampanyalar
• Çalışma Alanları Ödülleri
• Özel Kategoriler Ödülleri
• Kişisel Kategoriler Ödülleri
• İletişim Sektörü Kategorilerine Katkı
• Medya Kategorileri
• En İyi Gençlik Kampanyaları

Yarışmaya katılım ücreti: BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kategorileri £150, diğer kategoriler £100.

Ayrıntılı bilgi için www.eventiada.com sayfasını ziyaret edebilir, 15 Aralık Salı akşamı saat 18:00'da gerçekleşecek töreni www.eventiada.com/en/live/ adresinden takip edebilirsiniz.

Eventiada IPRA GWA Hakkında

Eventiada IPRA GWA, 2011'den beri Doğu Avrupa ve Orta Asya'daki en büyük iletişim ödülüdür. 2020'de Eventiada IPRA GWA, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini desteklemek için IPRA Altın Dünya Ödülleri'ne katıldı.

Eventiada IPRA GWA, 1955'ten beri endüstri için standartlar belirleyen ve iş birliği yapan, en eski endüstri derneklerinden biri olan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 1990'dan beri düzenlenen küresel bir yarışma olan IPRA Altın Dünya Ödülleri'nin bölgesel ortağıdır.

Eventiada IPRA GWA, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Macaristan, Kazakistan, Polonya, Rusya, Sırbistan, Tacikistan, Ukrayna, Hırvatistan ve Estonya olmak üzere 13 ülkeden ulusal iletişim derneklerinin desteğiyle Orta İletişim Grubu ve Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından organize edilmektedir.

Etiketler: IPRA Eventiada GWA TÜHİD