Burson Marsteller CEO'su Jeremy Galbraith TÜHİD için Global PR Trendlerini anlattı!

16 Kasım 2012 , Cuma

Burson Marsteller CEO'su Jeremy Galbraith TÜHİD için Global PR Trendlerini anlattı! Burson-Marsteller'ın CEO'su Jeremy Galbraith, halkla ilişkiler camiasına konferans verdi
 
Burson-Marsteller EMEA Bölgesi CEO’su Jeremy Galbraith'ın  İletişime Etki Eden Global Trendler konulu konferansı, Pera Palace Jumeirah Otel'de gerçekleşti. PR'ın geleceğini şekillendiren trendlere değinen Galbraith sunumunda; Açık ve temel iletişim,  mobil yönetim, sosyal medyanın halkla ilişkiler ve iletişim üzerine etkileri, kriz ve konu yönetimi, gazeteciliğin gelişimi, imaj, kişiselleştirme ve şeffaflık konularını anlattı.
 
Global internet kullanıcılarının gelecek bir kaç yılda iki katı artacağına ve en çok mobil kullanımın olacağına değinen Galbraith, 2013 yılı itibariyle sms trafiğinin 10 trilyonu aşacağını da sözlerine ekledi. Galbraith, görsel kullanımların iletişim kampanyalarında önemli bir yeri olduğunu belirtti. İletişim projelerinde önemli bir yeri olan şeffaflığın, daima kral olacağını sözlerine ekledi.

 
Jeremy Galbraith kimdir?
 
Jeremy Galbraith, Burson-Marsteller’ın  Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu CEO’su, Global Halkla İlişkiler Uygulama ve Stratejiden Sorumlu Dünya Başkan Yardımcısıdır. Daha önce, 2000 – 2007 yılları arasında Burson-Marsteller’ın Brüksel merkezli CEO’su olan Jeremy, Burson Marstelle’da ilk kez 1995’te İngiltere Halkla İlişkiler Uygulamaları başkanı olarak çalışmaya başladı. Ondan önce, Westminster’da lider konumundaki politik danışmanlık şirketi olan Market Access’in Murahhas Aza Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Jeremy kariyerine Avam Kamarası’nda başladı. Burada,  Ticaret ve Sanayi Komisyonu üyesi kıdemli bir  Muhafazakâr Parti üyesinin asistanı olarak çalıştı.   
 
Jeremy, önde gelen şirket ve kuruluşların kritik sorunlarının çözümüne yardımcı olma ve Avrupa politik süreçlerine, gerek Avrupa Birliği, gerekse Üye Devletler düzeyinde etkide bulunarak iş hedeflerini gerçekleştirme ve ileriye taşıma alanında 20 yıldan fazla bir deneyime sahip.  
 
Ayrıca hükümetlere, başbakanlara ve diğer üst düzey politikacılara, kendi ülkelerinde ve uluslararı alanda kendilerini konumlandırma konusunda danışmanlık yaptı, yasama organlarına ve yerel yönetimlere danışmanlık hizmeti verdi.  Olimpik ve Paralimpik Oyunlar’a evsahiplik etmek üzere başvuran ve aday olan kentlere, bunun yanı sıra  kamu satın alma ihalelerini kazanmaları için şirketlere destek sunma konusunda kendisine geniş kapsamlı deneyim kazandıran kişi ve kuruluşlara destek sundu.   
 
Tarımdan havayolları şirketlerine, alkollü içeceklerden hayvan sağlığı sektörüne, kimyasal maddeler, kozmetik, istihdam, enerji, çevre, finansal hizmetler, yiyecek ve içecek, sağlık, medya, ambalajlama, ilaç, spor, telekomünikasyon, taşımacılık ve suya kadar çok çeşitli sektörlerde müşterilere hizmet verdi.    
 
Jeremy, Leeds Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İngiliz Muhafazakâr Parti adayı olarak 1992 genel seçimlerine katıldı. 1997-2007 yılları arasında Queen Elizabeth II Konferans Merkezi’nin non-executive Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Etiketler: Burson Marsteller Jeremy Galbraith

Fotoğraflar: