Avrupa İletişim Konferansı 24 Ekim'de İstanbul'da!

22 Ekim 2012 , Pazartesi

Avrupa İletişim Konferansı 24 Ekim'de İstanbul'da! 60 ülkeden yaklaşık 1200 iletişim akademisyeni, 4’üncüsü 24-27 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa İletişim Konferansı (European Communication Conference-ECC) kapsamında İstanbul’da buluşuyor.
 
Demokrasi üzerine bilimsel çalışmalarıyla tanınan, İtalya’daki Avrupa Üniversite’sinden Donatella Della Porta, Ljubliana Üniversitesi’nden Slavko Splichal, yurttaş medyası ve alternatif medya kavramlarının oluşmasında ve yaygınlaşmasında önemli katkısı bulunan Kolombiyalı Clemencia Rodriguez konferansın etkili konuşmacıları olarak İstanbul’a gelecekler. İngiltere’de Westminster Üniversitesinde Hint Medya merkezi yöneticisi Daya Thussu da konferansta global ve uluslararası medya konularındaki birikimini aktaracak.
 
Avrupa İletişim Konferansı ECC, iletişim konusundaki geniş çaplı uluslararası konferanslar dizisi olarak iki yılda bir Avrupa’nın çeşitli kentlerinde toplanıyor. 2005’ten bu yana Avrupa İletişim Araştırmaları Derneği (European Communication Research Association-ECREA) ile ev sahibi kentteki partneri tarafından düzenlenen Avrupa İletişim Konferansı’nın dördüncüsü; Amsterdam, Hamburg ve Barcelona’nın ardından İstanbul’da gerçekleşiyor. ECREA’nın İstanbul’daki partnerliğini ise İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) üstleniyor.
 
Konferansa ev sahipliği yapan şehirlerin tanıtımına katkı sağlayan Avrupa İletişim Konferansı kapsamında katılımcılara yönelik düzenlenecek sosyal/ kültürel aktiviteler ve geziler, misafir edilen akademisyenlere İstanbul’un ve Türkiye’nin çok yönlü bir tanıtımının yapılmasını sağlayacak ve kanaat liderlerinde oluşacak Türkiye algısının geniş kitlelere ulaşmasını da mümkün kılacak.
 
Günümüzün ilgi çeken konularından “sosyal medya”yı yıllarca iletişim alanına gönül vermiş akademisyenlerden dinleme fırsatı sunacak olan konferansın mekanı ise Mimar Sinan Üniversitesi Bomonti Kampusü.

Etiketler: Avrupa İletişim Konferansı ECREA