Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu

25 Nisan 2006 , Salı

Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen "Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri"nde Büyük Ödül Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin oldu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen "Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri"nde ödüle lâyık görülen proje ve kuruluşlar, 24 Nisan 2006 tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

TÜHİD Başkanı Fügen Toksü törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:"Başvurular sektörümüz adına çok sevindirici. Kuruluşların halkla ilişkiler faaliyetlerine bütçe ayırmaları ve yöneticilerin inançları, katkıları, katılımları, uygulanmasını sağlamaları, hepimiz için sektörümüzün ulaştığı çizgi için çok sevindirici. Gelecek yarışmalarda proje sayımızın daha da artacağına yürekten inanıyoruz. Ayrıca, kamu kuruluşlarının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da projeleri bizi çok sevindirdi, çok güzel projelerle karşılaştık, kamu kuruluşlarının yöneticilerine ve iletişimcilerine, kaynak ve zaman yarattıkları için teşekkür ediyoruz."

Halkla ilişkiler sektörünün en önemli organizasyonlarından "Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri", sektördeki hizmet kalitesini yükseltmek ve mesleki gelişimi desteklemek amacı doğrultusunda bu yıl 5'inci kez gerçekleştirildi ve 9 dalda toplam 49 proje başvuruda bulundu.

"5. Altın Pusula Ödülleri"ne, 2004 yılı içinde üretilen, uygulanan ve sonucu ölçümlenen projeler, 2003’de başlayıp 2004’de sonuçlanan projeler ve 2004’de başlayıp henüz tamamlanmayan ancak ölçüm yapılabilecek düzeye gelmiş projeler katıldı. Gelenekselleşmiş projeler ise bu dönemleri kapsayan faaliyetleriyle başvuruda bulundu.

Seçici Kurul tarafından ödüle lâyık görülen kuruluşlar ve projeler şöyle:

BÜYÜK ÖDÜL
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ
“TNT EKSPRES BİLGİ VE KÜLTÜR TAŞIYOR”

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
MPR PAZARLAMA VE HALKLA İLİŞKİLER
“SOLO İLKÖĞRETİM OKULLARI KİŞİSEL TUVALET TEMİZLİĞİ VE HİJYEN EĞİTİMİ PROJESİ”

KURUM İÇİ İLETİŞİM
GLOBAL BİLGİ
“KURUMSAL DEĞERLER İLETİŞİM PROGRAMI”

PAZARLAMA İLETİŞİMİ
MAVİ JEANS
“MAVİ JEANS İSTANBUL TİŞÖRTLERİ KOLEKSİYONU”

ETKİNLİK YÖNETİMİ
LEO PR
“KALOSSTOP / CHEVROLET”

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

EĞİTİM
OYAK ÇİMENTO GRUBU
“LİSELER ARASI MATEMATİK YARIŞMASI”

ÇEVRE
OPET
“YEŞİL YOL”

DİĞER
HÜRRİYET GAZETESİ
“AİLE İÇİ ŞİDDETE SON KAMPANYASI”

KATEGORİ DIŞI PROJELER
KOÇ HOLDİNG
“ATATÜRK BALMUMU HEYKELİNİN YENİLENMESİ”

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ
“TNT EKSPRES BİLGİ VE KÜLTÜR TAŞIYOR”

KAMU KURULUŞLARI
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
“MOBESE İSTANBUL”

E-İLETİŞİM
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
“E-Atama”

GENÇ İLETİŞİMCİLER

MARMARA ÜNİVERSİTESİ / BİRİNCİ
“BU ÇOCUKLARA KİMSESSİZ KALMAYALIM”

EGE ÜNİVERSİTESİ/ İKİNCİ
“BİR KİŞİ FARK YARATIR”

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ/ ÜÇÜNCÜ
“ZAMAN BANKASI - GÖNÜLLÜ BANKASI”

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ / TEŞVİK ÖDÜLÜ
“BU GÜN KAN VERMEZSEN YARIN BULAMAZSIN”

Ödüller için başvuruda bulunan halkla ilişkiler projeleri, "Altın Pusula Seçici Kurulu" tarafından, “durum analizi”, "planlama", "uygulama", "yaratıcılık", "ölçüm-değerlendirme" olmak üzere 5 ana kriter üzerinden değerlendirildi. Sadece İletişim Fakültesi öğrencilerine açık olan Genç İletişimciler kategorisi dışındaki tüm kategorilerde, hem proje sahibi kuruluşlar, hem de bu kuruluşların halkla ilişkiler ajansları ödüllendirildi.

Etiketler: altın pusula tühid ödül