Seymour: “Kriz Yönetimlerinde Olması Gereken Şeffaflık Ve Güvenilirliktir”

26 Mart 2009 , Perşembe

Seymour: “Kriz Yönetimlerinde Olması Gereken Şeffaflık Ve Güvenilirliktir” TÜHİD konferanslar dizisinin ilk buluşmasının konusu “kriz”oldu ve iletişim sektörünü, dünyanın en büyük bağımsız PR ajansı Edelman’ın Uluslararası Kriz Direktörü Mike Seymour ile buluşturdu.
 
25 Mart 2009, Conrad Otel’in de gerçekleşen konferansta açılış konuşmasını TÜHİD Başkanı Fügen Toksü yaptı. Konuşmasında; kriz konusunun, iletişimcilerin hep gündeminde olmuş olduğunu vurguladı.

Toksu,İşletmelerin beklenmeyen bir zamanda, istenmeyen ve çözümü acil olan bir durumla karşılaşmaları halinde krizden söz edildiğini belirterek, “kriz beraberinde; dışarıdan soruşturma getiriyor, kuruluşun itibarına zarar veriyor, her krizde bir suçlu, mağdur ya da kurban bulunuyor, bazen de kriz var, ama endüstriyel, kültürel ve siyasal güçler bunu yok sayabiliyor” şeklinde konuştu ve kriz yönetiminin en temel ilkeleri içinde şeffaflık ve samimiyetin olması gerektiği vurguladı.

Kriz mi? İletişim mi? Kriz İletişimi mi?
 
Kriz ve konu yönetiminden sorumlu, uluslararası ve multi-sektörel kriz yönetiminde 20 yılı aşkın deneyim sahibi Mike Seymour, kurum ve organizasyonların kurumsal itibarlarını olumsuz etkileme potansiyeli taşıyan konular ve kriz yönetimi alanında, vaka analizleri ve uygulamalara dayalı interaktif bir konferans gerçekleştirdi.

Gelişen teknoloji ile iletişimin kolaylaştığını vurgulayan Seymour; 24 saat 7 gün haber alınabilinen bir dünyada, kriz yönetiminin sürekli değişiklik gösterdiğini vurguladı ve değişiklik gerektirecek uygulamalardan bahsetti.
 
Ayrıntılar için tıklayınız

Etiketler: mike seymour kriz