Üyemiz Zehra Güngör IPRA Dünya Başkanlığı Görevini Devraldı!

13 Ocak 2014 , Pazartesi

Üyemiz Zehra Güngör IPRA Dünya Başkanlığı Görevini Devraldı!

Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA’nın 50. Başkanı olan TÜHİD Üyemiz Dr. Zehra Güngör başkanlığı düzenlenen törenle resmen devraldı

STAGE İletişim Danışmanlığı Ajans Başkanı ve TÜHİD Üyesi Dr. Zehra Güngör dünyanın en büyük ve en eski halkla ilişkiler meslek kuruluşu IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği)’nın 2014 Dünya Başkanlığını, 2013 Dünya Başkanı Christophe Ginisty (Fransa)’dan devraldı. İletişim ve iş dünyasından birçok önemli ismin katılımıyla Istanbul Sultanahmet Four Seasons Otel’de gerçekleşen törende geçmiş dönemlerde başkanlık yapmış yedi IPRA eski başkanı da hazır bulundu.
 
Devir teslim töreninde konuşan Dr. Zehra Güngör, “2014 IPRA için empati yılı olacak. İletişimde duygusal faktörler ön plana çıkıyor. Başkanlığım süresince hoşgörü ve saygının ön planda olacağı birleştirici bir yaklaşım sergilemeye özen göstereceğim. Ayrıca almış olduğum bu görevin PR sektörünün tanıtımına da önemli katkıları olacağına inanıyorum” dedi.
 
2008 yılından bu yana Türkiye’yi temsilen IPRA’da Yönetim Kurulu üyesi ve iki dönem Altın Küre Ödülleri (GWA) Jüri Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Dr. Zehra Güngör’ün IPRA Dünya Başkanlığı 2012 yılının sonunda açıklanmış ve Güngör 2013 yılında IPRA Yönetim Kurulu’nda Seçilmiş Başkan unvanıyla çalışmalarını sürdürmüştü. 60 yıllık geçmişe dayanan dünyanın en eski meslek kuruluşlarından IPRA’nın 50. Başkanı olan Güngör, 15 üyenin yer aldığı IPRA Yönetim Kurulu’ndaki çalışmalarına 2014 yılı dünya başkanı olarak devam edecek. Güngör, 2015 yılında da “geçmiş dönem başkanı” olarak IPRA yönetiminde olacak.

IPRA,  dünya başkanlığı koltuğunu Dr. Zehra Güngör’le birlikte üçüncü kez bir Türk’e emanet etti. Bilindiği gibi daha önce Betûl Mardin (1995) ve Ceyda Aydede (2003)  IPRA başkanlığı görevinde bulunmuşlardı.

 

Etiketler: ipra zehra güngör betul mardin yönetim başkan

Fotoğraflar: