TÜHİD Yeni Başkanı Gonca Karakaş

24 Haziran 2014 , Salı

TÜHİD Yeni Başkanı Gonca Karakaş

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin yeni yönetimi görevi teslim aldı.

Türkiye’deki halka ilişkiler uzmanlarını bir çatı altında toplayarak meslek içi dayanışmayı sağlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) yeni yönetimi seçildi. 10 Haziran 2014 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurulu sonrası yapılan ilk yönetim kurulu toplantısı 23 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirildi. Toplantıda derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığına Gonca Karakaş(Effect Halkla İlişkiler) getirilirken, Başkan Yardımcılığını ise Merih Güngör(Mese İletişim Danışmanlığı) üstlendi.

Halkla ilişkiler mesleği ile ilgili ulusal ve uluslararası kaynaklardan elde edilen bilgileri iletişim camiası ve üyeleri ile paylaşarak bilgi akışını sağlayan TÜHİD’in yönetim kurulunda Murat Göllü (Akbank) Genel Sekreter, Sinan Cem Şahin (TTNET) Sayman, Fügen Toksü(Toksü ve Chase Halkla İlişkiler), Sevil Wittmann (Vodafone Telekomünikasyon), Şeref Gözütok (Mark&Mark İletişim Danışmanlığı), Ayşe Kırımlı (Adel Kalemcilik), Ayşenur Aydın (Opet Petrolcülük), Berna Sağlam Naipoğlu (Bernaylafem), Çiler İlhan (Çırağan Palace Kempinski), Ercüment Şener (Ünite İletişim ve Tanıtım Hizmetleri), Şila Gök (İdea Halkla İlişkiler ve Tanıtım) ve Şulecan Dalbudak Toközlü (Artı Değer Stratejik İletişim ) Üye olarak yer alıyor.

TÜHİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş; TÜHİD’in yeni döneminde halkla ilişkiler sektörü, çalışanları ve genç iletişimciler için yeni projeler geliştirdiklerini söyledi. Karakaş, TÜHİD’in ulusal ve uluslararası gelişimine önem vereceklerini, yeni işbirliği modellerinin geliştirileceği ve iletişim mesleğinin daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalara devam edileceğini belirtti. Karakaş, genç iletişimciler için platformlar oluşturulacağını ve sektörün taze fikirlerle daha iyi yerlere taşınacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Gonca Karakaş kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1990 yılında mezun olan Gonca Karakaş, 5 yıllık bankacılık kariyeri sürecinde Marmara Üniversitesi'nden MBA Uluslararası Finans ve Bankacılık derecesini de aldı. 1995 yılında Effect Halkla İlişkiler ve Multimedia'yı kuran Gonca Karakaş, kariyerine iletişim sektörünün farklı alanlarında devam ederken bir önceki dönemde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini de üstlenmişti. Karakaş'ın üye olduğu diğer dernekler arasında IPRA, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Chain de Rotisseurs ve Ailem Olsun Derneği de bulunuyor.

Etiketler: başkan goncakarakaş fügetoksü merihgüngör

Fotoğraflar: