TÜHİD Vizyon Buluşmaları "Rakamlarla Konuşmak"

13 Nisan 2022 , Çarşamba

TÜHİD Vizyon Buluşmaları "Rakamlarla Konuşmak"

TÜHİD aracılığı ile sektörümüzü yakından ilgilendiren konular ve kıymetli konuklar ile devam eden Vizyon Buluşmalarında araştırma sektöründe 23. Yılına giren ZENNA Kurumsal Marka Yönetim Araştırmaları ve Danışmanlığı Şirket Başkanı Nuran Aksu’nun değerli sunumu ile mesleki gelişim programı amacı taşıyan bir çalışma gerçekleştirildi.

İletişimciler soyut konuları somut kavramlara indirgemek ve paylaşabilmek için iletişim matematiğini itibar yönetimi, kriz yönetimi, risk yönetimi, ölçme ve değerlendirme gibi araçlarla somutlaştırmak amacıyla araştırma amaçlarına çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Rakamlarla ortaya çıkan verileri doğru yorumlayarak bir strateji oluşturmak oldukça önem taşımaktadır.

Nuran Aksu, iletişim sektörünü yakından ilgilendiren bu çalışma ile araştırmanın genel anlamda ne olduğunu, araştırmadaki en önemli kavramları, araştırma verileri ile ilgili verilen örneklerin rakam mı yoksa hikâye mi olduğuna yönelik netliğe dair açıklamalarla birlikte iletişimde araştırma ile ilgili olarak nelere ihtiyacımız olduğunu açıklayan bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda Aksu; iletişimcilere yol gösteren temel araştırma ile birlikte araştırma sonuçları okunurken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve araştırma sonuçlarını anlamlandırmak için neler yapılmalı gibi birçok araştırmada bilinmesi gereken konular üzerinde odaklanarak sektörümüzü yakından ilgilendiren pazar araştırmaları dünyasını detaylı bir şekilde aktardı.

Sunum 13 Nisan 2022 Çarşamba günü çevirim içi toplantıda iletişim profesyonelleri, iş dünyası, akademisyenler ve genç iletişimcilerimiz ile yapıldı.

Etiketler: tühid vizyon buluşmaları