TÜHİD Üyesi ve Denetleme Kurulu Üyesi Sancar Maruflu'nun vefatı

13 Ağustos 2021 , Cuma

TÜHİD Üyesi ve Denetleme Kurulu Üyesi Sancar Maruflu'nun vefatı

TÜHİD’in kurulduğu ilk yıllardan itibaren üyesi olan aynı zamanda Denetleme Kurulu Üyemiz iletişim mesleğinin duayenlerinden Sayın Sancar Maruflu’nun vefatını üzülerek bildiriyoruz.

Değerli meslek büyüğümüz Maruflu, sektöre ve TÜHİD’e büyük katkıları olan, EGE ve Akdeniz Bölgesi’nde halkla ilişkiler mesleğinin gelişmesine, gençlerin mesleğe kazandırılmasına öncülük eden önemli bir isimdi. Sancar Maruflu, ayrıca İzmir’de iletişim ve iş dünyasının, kamu temsilcilerinin anma programlarının yürütümü ile de VEFA duygusunun unutulmamasına önderlik etmiştir. Posta Gazetesi’nde Pazar yazıları yayınlanmaktaydı. Aynı zamanda şiir ve hikaye kitapları da bulunan Sancar Maruflu, İzmir’in simgesel isimlerinden biriydi.

15 Ağustos Pazar akşamı çoklu organ yetmezliği nedeniyle kaybettiğimiz Merhum Maruflu, 17 Ağustos Salı günü saat 15:00'de Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda yapılacak saygı etkinliğinin ardından Karşıyaka Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde kılınacak ikindi namazını müteakip, Işıkkent Aile Mezarlığı'na defnedilecektir.

Kendisine Allah’tan rahmet, ailesin, sevenlerine ve sektörümüze baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad olsun. TÜHİD’e ve Mesleğimize katkıları için şükran ve minnetle…

Sancar Maruflu kimdir?

Sancar Maruflu, Özel Erdem Lisesi’nin ardından Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden lisans, Ankara Üniversitesi S.B.F. Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan yüksek lisans diploması aldı. Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde stratejik iletişim uzmanlığı unvanı kazanan Maruflu, çeşitli gazete ve dergilerde yazarlık, yöneticilik, imtiyaz sahipliği, genel yönetmenlik yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nde başkan danışmanı ve yardımcılığı, Protokol ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü üstlendi. Yaşar Holding’de de çalışan Maruflu, 1983’te HİSDAŞ MEDYAPOL’ü kurdu. İzmiri Sevenler Platformu, Ulusal Birlik Platformu, Ulusal Uyanış Platformu genel başkanı olan Maruflu, Karşıyaka Rotary Kulübü’nün de kurucularından. 2001 yılında “son on yılın en başarılı iletişimcisi”, 2003 yılında da  “son on yılın en başarılı sivil toplum lideri” seçildi. Çeşitli kamu yararına çalışan Derneğin Yöneticisi ve başkanı oldu. Yedi kitabı olan, çeşitli ödüller alan Maruflu, kurulduğu yıllardan bu tarafa TÜHİD’in Üyesi ve Denetleme Kurulu Üyesi’dir.

 

Etiketler: sancar maruflu ege izmir halkla ilişkiler üye tühid

Fotoğraflar: