TÜHİD Kurucu Üyelerimizden Fethi Pirinçcioğlu Vefat Etmiştir!

18 Mayıs 2012 , Cuma

TÜHİD Kurucu Üyelerimizden Fethi Pirinçcioğlu Vefat Etmiştir! TÜHİD Kurucu Üyesi Değerli Duayen Ali  Fethi Pirinçcioğlu’nun vefatını üzülerek bildiriyoruz.  
Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle uyku halinde olan Pirinçcioğlu’nun cenazesi 19 Mayıs  2012 Cumartesi  günü Yıldız Hamidiye Camisi'nde kılınacak  öğle  namazını müteakip, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
 
TÜHİD Başkan Fügen Toksü; Fethi Pirinçcioğlu’nun camiamıza önemli katkılarını belirterek şöyle devam etti: “Türkiyede birçok ilkin gerçekleşmesine öncülük etmiş, VİP Turizm gibi bir okulu kurmuş Pirinçcioğlu, aynı zamanda halkla ilişkiler mesleğinin de ilklerindendi ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin kuruluşunda yer almıştır. Bu süreç içinde iletişim mesleğinin gelişmesine ve iş dünyasına çok değerli katkıları bulunmuştur. Pirinçcioğlu’nu Saygı ve Rahmetle anıyoruz.”
 
Fethi Pirinçcioğlu Hakkında;  1925 yılında Diyarbakır’da doğdu. Robert Kolej ile New York Üniversitesinden mezun oldu.  
Mesleğe l948 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nde Beyoğlu Muhabirliği yaparak başladı.  
Gazetenin uzun süre ABD muhabirliğini yaptı. Pirinçcioğlu, uluslararası turizm dünyasında dostluk kulübü olarak bilinen SKAL Türkiye’nin kurucu üyesi oldu.
Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin (ATURJET) Başkanlığı’nı üstlendi.
Turizmin yanı sıra halkla ilişkiler mesleğine de uzun yıllar hizmet veren Pirinçcioğlu, Türkiye'de Halkla İlişkiler Derneği'nin de kurucu üyesiydi.


Etiketler: TÜHİD Fethi Pirinçcioğlu