TÜHİD İletişim Eğitimleri ilk sertifikalarını verdi

7 Nisan 2004 , Çarşamba

TÜHİD İletişim Eğitimleri ilk sertifikalarını verdi Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin 16 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında Dedeman Oteli'nde gerçekleştirdiği TÜHİD Eğitim Programı'nın ilki dün yapılan sertifika töreni ile tamamlandı.

Programa, özel sektörden çalışanlar, iletişim fakültesinden yeni mezun genç iletişimciler ve bu alanda kariyer yapmak isteyen iletişimci adayları katıldı.

Eğitimler, akademik bilgilerin ve sektörel deneyimlerin aktarıldığı iki bölümde gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlileri'nin eğitmen olarak yer aldığı programda sektörel deneyimler ise aynı zamanda dernek üyeleri olan konuk konuşmacılar tarafından aktarıldı. Eğitimler, Yrd. Doç Dr. Emel Karayel Bilbil, Yrd Doç. Dr. Y. Ece Çöklü, Yrd Doç. Dr. Ebru Özgen, Araş.Gör.Rafet Aykut Akay, Araş.Gör.Ece Baban, Araş.Gör. Dilek Esenel ve Araş.Gör.Gülin Terek tarafından verildi. Sibel Asna(A&B Tanıtım), Canan Bengiserp(Image Halkla İlişkiler), Serpil Berkan(Mavi Jeans), Tuğçe Gürel(Dedeman Holding), Okşan Atilla Sanön(Eczacıbaşı Holding), Fügen Toksü(Toksü ve Chase Halkla İlişkiler) ve Özer Yelçe(Sabancı Holding) konuk konuşmacı olarak sektörel tecrübelerini paylaştılar.

Eğitim programında “Halkla ilişkilere Genel Yaklaşım” , “Kriz İletişimi” , “Kurumiçi Halkla İlişkiler” , “Stratejik Halkla İlişkiler Planlaması” , “Kurumsal Kültür” ve “Marka İletişimi” konuları ele alındı.

Programın son dersinin ardından sektörün duayeni Prof. Dr. Alaeddin Asna'nın da katılımıyla Dedeman Oteli Turkuaz Salonu'nda gerçekleşen sertifika töreninde katılımcılar TÜHİD Eğitim Sertifikalarını aldılar.

Etiketler: tühid sertifika eğitim