TÜHİD Genç İletişimcilere Destek Bursu Projesine Yoğun İlgi!

1 Aralık 2010 , Çarşamba

TÜHİD Genç İletişimcilere Destek Bursu Projesine Yoğun İlgi! TÜHİD GENÇ İLETİŞİMCİ DESTEK BURSU PROJESİNE 168 BAŞVURU YAPILDI
 
TÜHİD Başkanı Fügen Toksü “ Bursiyerlerimizin yol arkadaşı olacağız”
 
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği(TÜHİD) tarafından ilk defa başlatılan “TÜHİD Genç İletişimci Destek Bursu” iletişim fakültelerinin öğrencilerinden yoğun ilgi gördü. Not ortalamasının esas alınarak yapıldığı seçimlerde 168 öğrenci içinden 15 asil 15 yedek öğrenci belirlendi.
 
 “Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından geleceğin profesyonel Halkla İlişkiler Uzmanlarını desteklemek amacıyla başlatılan “TÜHİD Genç İletişimcilere Destek Bursu” projesi, 22 Kasım 2010 tarihi itibariyle tamamlandı.

Türkiye genelinde İstanbul, Eskişehir ve Konya illeri başta olmak üzere 13 ilde faaliyet gösteren 26 İletişim Fakültesi’nde öğrenim gören 91’i kız, 77’si erkek 168 öğrenci başvuruda bulundu.

Başarı not ortalamasının esas alındığı seçimlerde 15 asil 15 yedek öğrenci belirlendi. Burs almaya hak kazanan ve gerekli evrakları hazırlayan öğrencilerimize Aralık ayı itibariyle bursları ödenmeye başlayacak.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Toksü, burs projesinin, TÜHİD Üyelerini heyecanlandırdığını ve gelecekteki meslektaşlarımıza katkıda bulunmanın huzur ve mutluluğu içinde bulunduklarını söyledi. Burs alacak 15 bursiyerin ayrıca mesleki olarak da gelişiminin sağlanmasına ve staj imkanı yaratılmasına çalışılacağını söyleyen TÜHİD Başkanı Toksü, “bursiyerlerimizin yol arkadaşı olacağız” dedi.
 

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD)
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Türkiye'deki halkla ilişkiler uzmanlarını bir çatı altında toplayarak, meslek içi dayanışma sağlamak, mesleğin tanınması, yerleşmesi ve gelişmesi yolunda çalışmalar yapmak amacıyla 1972 yılında kuruldu. Başlangıç döneminde öncelikle halkla ilişkiler mesleğinin kamuoyunda tanınmasını sağlayan Dernek, daha sonraki dönemlerde dünyaya açılarak IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği) ve diğer uluslararası kuruluşlarla bağlantı kurmuş ve halkla ilişkiler mesleğini profesyonel kimlik olarak kabul eden yüzlerce üye kazanmıştır. Dernek, CERP (Avrupa Halkla İlişkiler Federasyonu) yönetiminde bulunmaktadır. Her yıl eğitim, forum, seminer gibi birçok etkinliğe imza atan Dernek'in bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği Altın Pusula Halkla İlişkiler ödülleri sektörde ilk ve tek olma özelliğini taşımaktadır.

Etiketler: tuhid burs