TÜHİD Anadolu Buluşmaları'nın İkinci Durağı Bursa oldu!

16 Nisan 2014 , Çarşamba

TÜHİD Anadolu Buluşmaları'nın İkinci Durağı Bursa oldu!

Bursa Valisi Münir Karaloğlu: Halkla ilişkiler mesleği kıyamete kadar sürecek

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği-TÜHİD tarafından düzenlenen "TÜHİD Anadolu Buluşmaları" Şekerbank'ın Ana Sponsorluğunda, BTSO-Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 37.Komitesi ve BHİD-Bursa Halkla İlişkiler Derneği desteğiyle gerçekleşti.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ve  Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ödünç başta olmak üzere, belediye başkanları, BTSO üyeleri, işadamı dernekleri yöneticileri, Bursa Halkla İlişkiler Derneği ve Bursa Reklamcılar Derneği üyeleri ile akademik çevrelerin katılımıyla gerçekleşti.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu açılış konuşmasında halkla ilişkiler mesleğinin reytinginin hiç düşmeyeceğini ve kıyamete kadar süreceğini ifade etti. Ayrıca, Bursa Valisi Karaloğlu; “Halkla ilişkiler sektörü hepimiz için bir değer. Büyüyecek ve hızla ilerleyecek. Eskiden büyük balık küçük balığı yutar diye bir deyim vardı. Bu durum artık hızlı balık hepsini yener diye değişti. İletişim araçlarını iyi kullanan ve bilgiyi muhatabına en kısa sürede ulaştıranın kazandığı bir dünyada yaşıyoruz.” dedi.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay; “Halkla ilişkiler mesleği en büyük destekçimiz.  Son yıllarda network yönetimi ve itibar yönetimi öne geçti. Bunları iyi yönetemediğimizde ayrışamıyor ve sıyrılamıyoruz. Bunu en iyi başaracak olan da halkla ilişkiler sektörü. ” dedi. Ayrıca BTSO Başkanı Burkay, TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nı çok önemsediğini belirterek, Ülkesine gönül vermiş bireylerin ortak paydada olmasının çok önemli olduğunu da ifade etti.

TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, Halkla ilişkilerin bir yönetim bilimi olduğu ve iş dünyası için önemli olduğunu vurguladı. Toksü; “Halkla ilişkiler, yöneticilerin katkısı ve desteği olmadan sürdürülemez. Kurumların farklılık yaratmasında ve yöneticilerin kişisel kariyerlerinin gelişimde önemli büyük bir mesleği yürütüyoruz. İş dünyasının temsilcilerinin de bu fikirde olması önemli.” dedi.

Etiketler: münir karaloğlu ibrahim burkay bursa atilla ödünç serdar ömeroğulları btso

Fotoğraflar: