The One Awards Ödülleri”nde Sektör Derneklerine Plaket

9 Ocak 2017 , Pazartesi

The One Awards Ödülleri”nde Sektör Derneklerine Plaket

The One Awards Ödül Töreni’nde, “İletişim ve Medya İlişkileri Yönetiminde Mesleki İlkeler” sözleşmesine imza atan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği(TÜHİD), Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD), Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), Reklamverenler Derneği (RVD), TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) başkanlarına sektöre yaptıkları katıdan dolayı plaket takdim edildi.

Marketing Türkiye ile AKADEMETRE’nin ortaklaşa düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde sonuçlar 5 Ocak 2017'de Raffles İstanbul Zorlu Center'da düzenlenen törenle açıklandı.

Bu yıl 43 kategori üzerinden değerlendirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nde saha araştırması tamamlanarak ilk beşe kalan markalar belirlendi. Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler sonucunda 38 sektörün yıl içinde itibarını en çok artıran markaları ve bu başarıya ortak olan paydaşları ödüllerine kavuştu. İlk kez 2015 yılında 12 sektör üzerinden yapılan “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nde farklı sektörlerden gelen talepler doğrultusunda 2016 yılı Ocak ayında ölçümlemenin ve ödüllerin kapsamı genişletilmiş, kategori sayısı 32’ye çıkarılmıştı. The One Awards üçüncü yılına yakışır şekilde kapsamını daha da genişleterek 43 kategoride yılın itibarını artıran markaları ve paydaşlarını ödüllendirdi. Araştırmada yılın en başarılı markaları ve paydaşları yine her yıl olduğu gibi halk jürisi tarafından seçildi. Ayrıca bu yıl en çok ödül alan reklam, halkla ilişkiler, medya planlama ve dijital ajanslar da “Yılın En Başarılı Ajansları” ödülüne değer görüldü.

Etiketler: halkla ilişkiler marketing türkiye günseli özen the one awards

Fotoğraflar: