Prof. Dr. Alâeddin Asna anısına Marmara Üniversitesi'nde Çalıştay

11 Nisan 2017 , Salı

Prof. Dr. Alâeddin Asna anısına Marmara Üniversitesi'nde Çalıştay

TÜHİD'in Kurucusu, Değerli Hocamız Prof. Dr. Alâeddin Asna anısına 24-25 Nisan tarihlerinde, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından, Çalıştay düzenleniyor. Hem iletişim mesleğinin geleceğini sorgulayacak, hem de öğrencilerine teoride öğrendiklerini bu etkinlikte görev alarak deneyimleme fırsatı verecek Çalıştay, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Nişantaşı Kampüsü Medya Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “Dijital Gerçeklikte Halkla İlişkilerin Evrimi” konulu Çalıştay, tv.marmara.edu.tr adresinden canlı olarak yayınlanacak.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş'ın da konuşmacı olacağı Çalıştay, iki gün öğleden sonraları yapılacak oturumlarda sektörün temsilcilerini bir araya getirecek. İletişim mesleğinin bundan sonraki vizyonunun ne olacağı, standartlarını kimin koyacağı, iletişim eğitiminin niteliği ve nereye evrileceği, iletişim örgütlerinin mesleğin itibarı için neleri planladığı, sektörde etik ve ölçümleme konuları ele alınacak.  

Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın anısına sahip çıkmanın, iletişim mesleğine de sahip çıkmak olduğunu söyleyen A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna, günümüzde iletişim mesleğini icra etmenin, farklı disiplinlerden edinilen kuvvetli bir altyapıyı gerektirdiğini vurguladı. Sibel Asna, iletişim alanında verilen eğitimin içeriğinin yeniden gözden geçirilmesi, pratikle kuramı ilişkilendirme, sektöre yeni kuramlar ve yeni bakış açıları getirme konusunda iletişim fakültelerine büyük görev düştüğünü ve Çalıştay’ın bu konuda bir adım olacağını söyledi.

MÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalı öğretim üyeleri ise hayatını iletişim mesleğine adayan Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın aynı zamanda bir uygulayıcı olması nedeniyle, derslerinde teori ve pratiği birleştirmeye, mesleği sahada deneyimletmeye büyük özen gösterdiğini belirtti. Bu nedenle Çalıştay’ı öğrencileriyle birlikte düzenleyerek, hocalarının ilke ve prensiplerine sahip çıkıp, eğitimin kapsamını geliştirmeyi amaçladıklarını da söyledi. Prof. Dr. Asna anısına düzenledikleri Çalıştay’ın gelenekselleştirileceğini dile getiren MÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri, mesleğin gelişimi için tüm iletişim fakültelerinin sırayla bu göreve talip olmalarını beklediklerini belirtti.

İletişim sektöründe çalışan herkese açık olacak Çalıştay sonrasında yapılan tüm çalışmalar, kitap haline getirilerek yayımlanacak.

Etiketler: Alaeddin Asna Gonca Karakaş Marmara iletişim halkla ilişkiler