PRİDA İletişim Ödülleri 2018 Sahiplerini Buldu

22 Ocak 2018 , Pazartesi

PRİDA İletişim Ödülleri 2018 Sahiplerini Buldu

İletişim danışmanlığı sektöründeki ajansları temsil eden İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) bu yıl ilk kez hayata geçirdiği“PRİDA İletişim Ödülleri” 19 Ocak Cuma akşamı Grand Hyatt İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ajanslar, iş dünyası ve sektör derneklerinden profesyonellerin katıldığı törende başarılı iletişim çalışmaları ‘Stratejik İletişim’, ‘Pazarlama İletişimi’, ‘Dijital ve Sosyal Medya’, ‘Özel Ödüller’ başlıkları altında 18 dalda ödüllendirildi. Ajansların ve markaların işbirlikleri ile iletişim ustaları ve profesyonellerinin ödüllendirildiği törende 3 Büyük Ödül ve 3 Yılın Ajansı ödülü de sahiplerine verildi.

İletişim çalışmalarının Türkiye’nin toplumsal kalkınmasındaki rolünü göstermek, paydaşlarına kattığı değerin altını çizmek ve sektörde sürdürülebilir projeleri teşvik etmek hedefiyle hayata geçirilen PRİDA İletişim Ödülleri’ne ilk yılında 252 başvuru yapıldı. Başvurular iletişim alanındaki meslek örgütleri ve sektörel yayınların profesyonel isimlerinden oluşan jüri tarafından oylandı ve ödüller kazananlara törende takdim edildi.

PRİDA İletişim Ödülleri’nde başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan projelere Büyük Ödül verildi. Stratejik İletişim Büyük Ödülü ‘İyilik Paylaştıkça Çoğalır’ projesiyle MPR İletişim Danışmanlığı’na, Pazarlama İletişimi Büyük Ödülü ‘Cappadox 2017’ projesiyle Artı İletişim Yönetimi’ne, Dijital ve Sosyal Medya Büyük Ödülü ise ‘Yapay Zeka Şairi ile Bir Başka Şiir’ projesiyle Tick Tock Boom’a verildi. Ayrıca Ünite İletişim Danışmanlığı kendi bünyesinde yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi ‘Unite 4 Kids’ ile “Yılın İyi Kalpli Ajansı” ödünü aldı.

Çok sayıda başvuru yapmış ve bu başvurularıyla değerlendirmede yüksek puanlar almış farklı disiplinlerden ajanslara da Yılın Ajansı Ödülleri verildi. Yılın PRİDA İletişim Danışmanlığı Ajansı Lobby İletişim Danışmanlığı, Yılın PRİDA Dijital Ajansı Tick Tock Boom ve Yılın PRİDA Reklam Ajansı Manajans J. Walter Thompson Turkey oldu.

Törende ‘Sürdürülebilir Başarı Ödülleri’ başlığı altında 28 marka ve ajans 10 yıldan uzun süren işbirliklerini ödülle taçlandırdı.

Ödül töreninde “İletişim Profesyonelleri” başlığı altında sektörün usta isimleri ve uzun süreli çalışanları da onurlandırıldı. İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre bulunarak çalışmalarıyla hem sektöre katkı sağlamış hem de sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış Bârika Göncü, Cengiz Turhan, Ercüment Şener, Figen İsbir, Işıl Arıdağ, Melek Manisalı, Necla Zarakol, Osman Arıdağ ve Ünal Uzun “İletişim Ustası” ödülüne layık görüldü. 10 yıl üzerinde sektörde görev yapan alan 37 çalışana da “İletişim Profesyoneli” ödülleri sunuldu.

İDA Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah açılış konuşmasında “Bugün mesleğimiz adına tarihi bir adım atarak, önemli bir kilometre taşını geçiyoruz. PRİDA İletişim Ödülleri, gelenekselleştikçe de kendini daha iyi anlatacak, ama ilk yıldan sektörde hiç de azımsanmayacak seviyede ciddiyetini kanıtlamış bir ödül programı. Aynı zamanda sektörel bir şükran platformu.” dedi.

İletişim sektörünün dünyanın geleceği üzerindeki rolüne dikkat çeken Gümrah “Daha iyi ve yaşanacak bir dünya için, hizmet verdiğimiz kurum ve kuruluşları yönlendirmek ve daha iyi bir ülke, daha iyi bir dünya ve daha iyi yarınlar için çaba göstermeyi üzerimize vazife sayıyoruz. Çünkü daha fazla üretim ve daha fazla tüketim meselesine, sağduyu, sorumluluk ve tam anlamıyla insaniyet katmayı başaramazsak, bize yakında üzerinde yaşayacağımız bir dünya kalmayacak. İletişim danışmanlığı şirketlerine, yöneticilerine ve çalışanlarına çok önemli bir görev düşüyor; yaşanabilir bir dünya için ezber bozmalı ve cesur olmalıyız.” dedi.

Etiketler: prida tühid ida iletişim ödül