İletişim Sektörü STKları İDA, KİD, TÜHİD Ortak Açıklaması

18 Temmuz 2016 , Pazartesi

İletişim Sektörü STKları İDA, KİD, TÜHİD Ortak Açıklaması

Ülkemizi bölmeye çalışan ve insanımızın canına kasteden darbe girişimini şiddetle kınıyoruz


Demokrasinin ilkelerini ve hukukun üstünlüğünü benimseyerek, insana değer vererek, insan hak ve özgürlüklerine inanarak sürdürdüğümüz mesleğimizde, hukuk dışı ve en önemlisi insan canına kasteden eylemleri kabul etmek mümkün değildir; şiddetle kınıyoruz.

Türkiye’nin en kısa zamanda güven ve barış ortamına kavuşması, en büyük dileğimizdir.

15 Temmuz 2016 gecesi yapılan darbe girişimi ve ardından gelişen olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır, yaralılara şifa dileriz.

Türkiye’de ekonomik ve toplumsal gelişmenin sürmesi için, kamu ve özel sektörü, üniversite camiası, sivil toplum örgütleri ve bireyler olarak hepimizin sağduyulu duruşu büyük önem arz etmektedir.

İletişim sektörünü temsil eden İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği-İDA, Kurumsal İletişimciler Derneği-KİD ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği-TÜHİD olarak, iş ve bireysel yaşamların güven ortamında kesintisiz sürmesi için üzerimize büyük görev düştüğünün bilincindeyiz. Bu dönemde, demokrasimize her zamankinden daha çok sahip çıkarak duyarlı bir iletişim dilinin hakim olması için iş birliği yapacağımızı ve üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek için kararlılık sergileyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla,
Işıl Arıdağ – İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) Başkanı
Bengi Vargül Şen – Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) Başkanı  
Gonca Karakaş – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) Başkanı

 

 

Etiketler: kınama iletişim İDA KİD TÜHİD