Global Commpact Türkiye 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

7 Mayıs 2019 , Salı

Global Commpact Türkiye 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

TÜHİD’in de üyesi olduğu Global Compact Türkiye’nin 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Global Commpact Türkiye Başkan Yardımcısı Paul Polman’ın katılımı ile bugün Zorlu PSM Sky Lounge salonunda gerçekleşti.

"Dünyanın en büyük sürdürülebilirlik platformu olarak tüm paydaşları bir araya getiren ve sürdürülebilir kalkınma için iş birliği ve ortak eylemi teşvik eden UN Global Compact’in Türkiye Ağı’nın Başkanlığına, Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü seçildi. Dördüncü, 2022 yılına kadar yürüteceği görevi, Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin’den devraldı.

Polman: “Acil eylem ihtiyacı için sesimizi daha yüksek çıkarmalıyız”
6 Mayıs Pazartesi günü Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurul Toplantısına BM Global Compact Başkan Yardımcısı Paul Polman da konuk konuşmacı olarak katıldı. Polman yaptığı konuşmada, insanlığın pek çok açıdan çelişki içinde yaşadığına dikkat çekerek, “Günümüzde insanlar daha uzun ve sağlıklı yaşam sürmeye başladı. Her zamankinden daha fazla insan eğitim alırken, dünya ekonomisi de inanılmaz bir büyümeye tanık oldu. Ancak, bu benzeri görülmemiş küresel büyümenin bir bedeli var. Gerçeklerle yüzleşecek olursak, bugün dünyamız iklim değişikliğinin artışı ile oluşan büyük eşitsizlik nedeniyle önemli bir krizde…” dedi.

Seçkin: “Hedefleri yerine getirmedikçe hepimiz kaybediyoruz!”
Mustafa Seçkin de konuşmasında, Global Compact Türkiye’nin gerek sekretarya deneyimi ve kapasitesi gerekse üyelerinin uygulamaları ile dünyada örnek gösterilen, her yeni platforma davet edilen, çalışmaları yakından takip edilen ve takdir edilen bir platform haline geldiğini vurguladı.

Ahmet Cemal Dördüncü: “Zaman, insan onuruna yakışır bir gelecek için elimizi taşın altına koyma zamanı…”
Global Compact Türkiye Ağı’nın yeni başkanı Ahmet Cemal Dördüncü de Genel Kurul’da yaptığı teşekkür konuşmasında şunları dile getirdi: “İş dünyası doğru iş birlikleri ile tüm bilgi birikimini, kıvraklığını ve kaynaklarını hedeflere çözüm üretmeye kanalize ettiğinde ve en iyi bildiği şeyi, yani ‘iş yapmayı’ sorumlu hale getirdiğinde dönüşümün dinamosu olmaması için hiçbir neden yok! Önümüzde daha gidecek uzun bir yol var, ancak etki yaratmak isteyen paydaşlar için Global Compact Türkiye’nin doğru bir adres olduğuna inanıyoruz.”

2019-2022 Dönemi Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu

ASİL ÜYELER (Alfabetik sıra ile)

Ahmet Dördüncü, Akkök Holding (Başkan)
Ahmet Erdem, Shell
Akansel Koç, TİSK
Aysun Sayın, Boyner Grup
Burcu Gündüz, AÇEV
Can Çaka, Anadolu Efes
Cem Köksal, Zorlu Holding
Demet İkiler, WPP
Dilek Cesur, Yeşim Tekstil
Ebru Dildar Edin, Garanti
Ebru Tüzecan, Koç Holding
Elvan Ünlütürk, TÜSİAD
Erdal Karamercan, Eczacıbaşı Holding
Melsa Ararat, Sabancı Üniversitesi
Mustafa Seçkin, Unilever Türkiye
Servet Yıldırım, Coca Cola İçecek

YEDEK ÜYELER (Alfabetik sıra ile)

Engin Tuncer, Eyüp Sabri Tuncer
Erkin Erimez, ARGE Danışmanlık
Erol Mizrahi, Polisan
Haluk Kayabaşı, Kibar Holding

DENETLEME KURULU (Alfabetik sıra ile)

Betül Aygensu, TKYD
Murat Alsan, KPMG

 

Etiketler: Global Compact Türkiye