Eventiada IPRA GWA, 2021 sezonu için yeni kategorileri ve programı açıkladı

6 Mayıs 2021 , Perşembe

Eventiada IPRA GWA, 2021 sezonu için yeni kategorileri ve programı açıkladı

Eventiada IPRA GWA, 1955'ten beri halkla ilişkiler için standartlar belirleyen ve iş birliği yapan, en eski endüstri derneklerinden biri olan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 1990'dan beri düzenlenen küresel bir yarışma olan IPRA Altın Dünya Ödülleri'nin bölgesel ortağıdır. Eventiada IPRA GWA, 2020'de BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini desteklemek için IPRA Altın Dünya Ödüllerine katıldı.
BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini destekleyen IPRA programının onaylanması, büyük bir başarıyla karşılandı ve bu da 2021 sezonunda BM SKH'lerini destekleyen olağanüstü kampanyalar kategorisinin genişletilmesini sağladı. Bu yıl aynı zamanda, sektörün geleceği vizyonları ve iletişimde yeni trendlerin yaratılması için en seçkin profesyonelleri takdir edecek olan yeni bir kişisel ödül olan PR Visionnaire'ın tanıtımı da kutlanıyor.


Eventiada IPRA GWA 2021 önemli tarihler:
• 1 Haziran 2021 – Başvuru Başlangıcı
• 15 Ekim 2021 – Girişlerin Kapanışı
• Aralık 6, 2021 - Gala Töreni


Orta İletişim Grubu Genel Müdürü Eventiada IPRA GWA Başkanı Alexey Safronov: “14 ülkeden en iyi kampanyalar, 17 ülkeden 35 ulusal dernekten yüksek dereceli ve profesyonel uluslararası jüri tarafından takdir edildi. Eventiada IPRA GWA iletişim standartlarını ve trendlerini belirlemektedir ve IPRA'nın BM sürdürülebilir kalkınma desteğinin bu alandaki en iyi eğilimleri belirlememizi sağladığından çok memnunuz. Dünyadaki iletişimin geleceğini şekillendiren bilgi vizyon sahibi kişilerin açıktan çıkma zamanı geldi. Bu nedenle, PR Visionnaire ödülünün bu yıl tanıtılması yeni bir önemli kilometre taşı olacak ”dedi.


IPRA Başkanı Philippe Borremans: “Tüm sektörlerden ve hükümetlerden İletişimcilerin etkilendiği küresel bir salgından 400 gün sonra, şimdi çok zor koşullarda yapılan tüm zorlu çalışmaları vurgulamanın ve kutlamanın zamanı geldi. Köprü kurucuları olarak rolümüz, insanları bir araya getirmek ve umut ve tavsiye sunmak eskisinden çok daha önemli. Etik, güvenilir ve kapsayıcı iletişimimiz, sahte haberlere, yanlış anlamalara ve bölücü bir anlatıma karşı en güçlü önlemdir. Hepimiz güzel ama aynı zamanda önemli mesleğimizin bir parçası olmaktan gurur duymalıyız. IPRA ve BM arasındaki uzun vadeli ilişki, BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri de dahil olmak üzere, Halkla İlişkiler uygulayıcılarına gerçek ve somut küresel öncelikleri desteklemek için mükemmel bir çerçeve sağlar. Bölgedeki en büyük iletişim ödülü programı olan Eventiada IPRA GWA'nın bu sürecin bir parçası olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.


Eventiada IPRA GWA, 1 Haziran'dan itibaren aşağıdaki kategorilerdeki girişleri kabul edecektir:
BM SDG'lerini Destekleyen Olağanüstü Kampanyalar
• Çalışma Alanları Ödülleri
• Özel Kategoriler Ödülleri
• Kişisel Kategoriler Ödülleri
• İletişim Sektörü Kategorilerine Katkı
• Medya Kategorileri
• En İyi Gençlik Kampanyaları


1 Eylül 2020 ile 1 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşen kampanyaların İngilizce başvuruları web site üzerinden yapılabilecek: www.eventiada.com/en


Ödül Hakkında:
Eventiada IPRA GWA, 2011'den beri Doğu Avrupa, BDT ve Orta Asya'daki en büyük iletişim ödülüdür. 2020'de Eventiada IPRA GWA, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini desteklemek için IPRA Altın Dünya Ödülleri'ne katıldı.


Eventiada IPRA GWA, en eski endüstri derneklerinden biri olan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 1990'dan beri düzenlenen ve 1955'ten beri endüstri için standartlar belirleyen ve iş birliği yapan IPRA Altın Dünya Ödülleri'nin bölgesel ortağıdır.


2020'de ödül en büyük çok uluslu ve ulusal şirketleri, küresel ve yerel STK'ları, hükümetleri, ağ ve bağımsız ajansları ve 14 ülkeden yaratıcı gençleri bir araya getirdi: Ermenistan, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Hırvatistan, Macaristan, Kazakistan, Letonya, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Tacikistan, Türkiye ve Ukrayna. Kazananlar, 17 ülkeden 35 ulusal dernekten oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçildi.


Eventiada IPRA GWA, 2011 yılından bu yana Orta İletişim Grubu ve Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından organize edilmektedir. APRA (Azerbaycan), APRA (Ermenistan), AKKK (Beyaz Rusya), Bakü PR Okulu, BAPRA (Bulgaristan), HUOJ (Hırvatistan), EPRA (Estonya), IPR (Beyaz Rusya), MTL (Finlandiya), MPRSZ tarafından desteklenmektedir. (Macaristan), LASAP (Letonya), PRSS (Slovenya), PSPR (Polonya), ARRP (Romanya), DSOJ (Sırbistan), IDA (Türkiye), TÜHİD (Türkiye). Rusya'da Eventiada IPRA GWA, Yöneticiler Birliği (AM), Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi ve Rusya Devlet Sosyal Üniversitesi, RAEC, AKAR, AKMR, AKOS, RASO, RAPR, PRCA Rusya, ARDA, RBEN, ABKR, RAMU tarafından desteklenmektedir.
 

Etiketler: Eventiada IPRA GWA 2021