Effect Halkla İlişkiler, Burson-Marsteller ile sözleşme imzaladı!

24 Temmuz 2012 , Salı

Effect Halkla İlişkiler, Burson-Marsteller ile sözleşme imzaladı! Lider küresel Halkla ilişkiler ve İletişim kuruluşlarından Burson-Marsteller, Türkiye’nin önde gelen iletişim danışmanlığı şirketlerinden Effect Halkla İlişkiler ile münhasır iş birliği anlaşması imzaladığını açıkladı.
 
Burson-Marsteller EMEA Bölgesi CEO’su Jeremy Galbraith, ortaklık konusundaki görüşlerini, “EMEA bölgesindeki ağımız, son 8 ayda gerçekleştirdiğimiz, Güney Afrika’da Arcay, Finlandiya’da Pohjoistranta ve Fransa’da i&e şirketlerini içeren 3 satın almayla birlikte hızla genişliyor. Ayrıca varlığımızı Türkiye gibi büyüme oranı yüksek pazarlarda da genişletmeyi hedefliyoruz. Gerek yerel, gerekse uluslararası müşterilere hizmet veren Effect Halkla İlişkiler ile ortaklığımız bu yönde attığımız önemli bir adım. Bu güç birliği, her iki şirketin EMEA bölgesindeki müşterilerine entegre ve somut göstergelere dayanan iletişim hizmetleri verme konusunda sahip olduğu ortak anlayış temelinde yükseliyor” sözleriyle dile getirdi.
 
Effect Halkla İlişkiler Kurucusu Gonca Karakaş ise, Burson-Marsteller ile ortaklığın mutluluk verici olduğunu belirtti ve şöyle konuştu: “Effect, küresel işbirlikleri konusunda sektöründe Türkiye’nin en deneyimli şirketlerinden biridir. İletişim danışmanlığı alanında gerçek bir dünya lideri konumunda bulunan Burson-Marsteller ile imzaladığımız münhasır iş birliği anlaşması, bizler için son derece heyecan verici yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. Bu güç birliğinin, müşterilerimiz başta olmak üzere, ortak işimiz ve sektör için de çok önemli değerler üreteceğine inanıyorum.”
 
Burson-Marsteller EMEA COO’su (Operasyonlar Yöneticisi) Katarina Wallin Bureau da şunları söyledi: “Türkiye’de Effect Halkla İlişkiler ile güçlerimizi birleştirmemiz Burson Marsteller olarak bölgedeki büyüme stratejimiz doğrultusunda attığımız kritik öneme sahip bir adım. Ortaklar olarak gerek önde gelen Türk şirketleri, gerekse Türkiye’de yatırım yapma arayışı içinde olan uluslararası şirketlere vereceğimiz hizmetlerle büyüme doğrultusunda son derece iddialı hedeflerimiz var. Effect’in uzun erimli müşteri ilişkileri ve uluslararası müşterilerle çalışma deneyimine sahip üst yönetimi bu hedeflerimizle eksiksiz bir uyum sağlıyor.”   
 
Effect Halkla İlişkiler Hakkında:    
1995 yılında kurulan Effect Halkla İlişkiler, PR ve medya ilişkilerinden, kriz yönetimi ve dijital iletişime kadar çok çeşitli alanlarda iletişim bağlantılı hizmetler veriyor. 50’den fazla çalışanı, sürekli genişleyen ve uluslararası şirketleri de kapsayan müşteri tabanıyla Effect, sektörünün en dinamik oyuncularından biri olma özelliğini taşıyor.
     
Burson-Marsteller hakkında:
1953 yılında kurulan Burson-Marsteller lider konumunda bir global halkla ilişkiler ve iletişim şirketidir. Burson-Marsteller, müşterilerine halkla ilişkiler, kamuoyu iletişimi, itibar ve kriz yönetimi, reklam ve dijital stratejileri kapsayan geniş bir alanda stratejik düşünce ve program uygulama hizmetleri sunuyor. Şirketin global organizasyonu altı kıtaya yayılan 108 ülkedeki 73 büro ve 83 şube bürosunu kapsıyor. Burson-Marsteller, dünyanın lider iletişim hizmetleri ağı olan WPP’nin bir birimidir.

Etiketler: Effect Burson-Marsteller