Dünyaca ünlü sürdürülebilir kalkınma uzmanından iş dünyasına tavsiyeler

8 Haziran 2009 , Pazartesi

Dünyaca ünlü sürdürülebilir kalkınma uzmanından iş dünyasına tavsiyeler Günümüzde özel sektörün dünyanın ve insanlığın geleceği için hayata geçireceği toplumsal sorumluluk ve sürdürülebilir kalkınma projeleri büyük önem taşıyor. TÜHİD’in konuğu olan Novartis Sürdürülebilir Kalkınma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Klaus Leisinger, “İletişimin Sürdürülebilirliği” başlıklı konferansta, iş dünyasına önemli tavsiyelerde bulundu.
 
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) Konferansları’nın ikincisi 5 Haziran 2009 tarihinde Hyatt Regency Otel’de gerçekleştirildi. Toplumsal sorumluluk alanında dünya çapında çok sayıda projeyi hayata geçiren ve Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Kofi Annan’ın Baş Danışmanı olan Novartis Sürdürülebilir Kalkınma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Klaus Leisinger’in konuşmacı olduğu konferansa, iletişim sektörü temsilcileri ve basın mensupları katıldı.  

TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, yaptığı açılış konuşmasında ikincisini gerçekleştirdikleri TÜHİD konferanslarının iletişim sektörüne katma değer sağladığını ve bu etkinliklerin devam edeceğini belirtti. Toksü, “Sürdürülebilir Kalkınma” kavramının, bir şirketin kurumsal davranış biçimini ve kimliğini, buna bağlı olarak da şirketin ulusal ve uluslararası pazarlardaki itibarını sorgulattığını belirtti. İDA ve TÜHİD’İn ortaklaşa gerçekleştirdikleri “2.İletişim Hizmetleri Algılama Araştırması”nın sonuçlarından da bahseden Toksü, İş hedeflerine ulaşmada en önemli 7 iletişim hizmeti sıralamasında ilk sırada Kurumsal İtibar yönetiminin geldiğinin altını çizdi. Araştırmanın çarpıcı sonuçları arasında, iletişim danışmanlarından son iki yıldır en fazla talep edilen hizmetler içinde ikinci sırayı Kurumsal Sosyal Sorumluluk kavramının yer aldığı, 2 yıl sonra önemli olacak iletişim hizmetleri sıralamasında ilk sırada itibar yönetimi, altıncı sırada kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları yer aldığını, şirketiniz kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetinde bulunuyor mu sorusuna yöneticilerin %74’ünün evet cevabı verdiğini belirtti.

Ayrıntılar için tıklayınız

Etiketler: klaus leisinger tühid iletişim