Dizilerde "Halkla İlişkiler Mesleğini Zedeleyici İfadeler" Hakkında

21 Eylül 2020 , Pazartesi

Dizilerde "Halkla İlişkiler Mesleğini Zedeleyici İfadeler" Hakkında

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), Halkla ilişkiler mesleğinin dünya standartlarında uygulanmasını sağlamak, akademik, mesleki ve toplumsal sorumlulukların gereklerini en üst düzeyde ve katma değer yaratacak bir anlayışla yerine getirmek ve sektörde yol gösterici olmak amacıyla 48 yıldır faaliyet göstermektedir.

Halkla İlişkiler mesleği, iş dünyasının her kademesi için önem taşıyan, yöneticilerin ve kurumların gelecek tasarımında etkin rol alan, yönetim danışmanlığı olarak nitelendirilen ve bilgi birikiminin zorunluluğu olduğu önemli yönetim fonksiyonlarından biridir.

TÜHİD olarak, son günlerde dizilerde yer alan Halkla İlişkiler mesleğini zedeleyen ifadelerle ilgili televizyon kanalları ve yapım şirketleriyle iletişime geçtik. İfadelerin dizilerin tekrarlarından çıkarılacağına, mesleğin algısına yönelik olumlu ifadeler ekleneceğine ve bu konuya hassasiyet göstereceklerine dair olumlu cevaplar aldık.

Kamuoyu tarafından ilgiyle  izlenen dizi ve filmlerde, mesleğimize doğru şekilde  yer verilmesinden her zaman onur duyar, kullanılan ifadelerin mesleğimizin gerçek önemini aktaracak şekilde olmasını TÜHİD nezdinde sektörümüz adına rica ederiz.

TÜHİD - Türkiye Halkla İlişkiler Derneği

Etiketler: tühid halkla ilişkiler