Meral Saçkan

1994 yılında Türkiye’nin ilk pazarlama yönelimli halkla ilişkiler ajansı olan MPR İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. Halen Ajans Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Bundan önce Cenajans ve Aya’da reklamcılık, Borusan Holding ve Kerevitaş’ta pazarlama iletişimi yöneticiliği yaptı.

2000-2002 dönemi TÜHİD’in Başkanlığını, 2004-2006 döneminde İDA’nın Kurucu Başkanlığını yaptı. Halen TÜHİD’in Onursal Üyesi, İDA’nın Danışma Kurulu ve Etik Kurulu üyeliklerini sürdürüyor.

2006 yılından itibaren altı yıl süreyle IAA’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

1999’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde kurucusu olduğu bölümde Marketing PR dersi vermeye devam ediyor. Ayrıca Bakü Business Management School’da Azerbaycan PR ve pazarlama profesyonellerine yönelik eğitim programı hocalarından biri.

Saçkan, 2017 yılında PR duayenlerinin onurlandırıldığı Şeref Kürsüsü geleneğini Türkiye’ye taşıyan İletişim Danışmanları Şirketleri Derneği (İDA) tarafından Şeref Kürsüsü’ne layık görüldü.

İş dünyası için medya, kriz yönetimi, pazarlama yönelimli PR ve kurumsal itibar yönetimi eğitimleri veren Meral Saçkan evli ve ikiz çocuk annesidir.