Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu

31 Mayıs 2016 , Salı

Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl “Birlikte Daha Güzel” temasıyla; Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone iletişim sponsorluğunda 15.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahipleriyle buluştu. Ödül kazanan proje ve kuruluşlar, 30 Mayıs Pazartesi akşamı, Raffles İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın Seçici Kurul Başkanlığı’nı yaptığı ödül törenine, UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Marcos Athias Neto, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu başta olmak üzere iş ve siyaset dünyasının önemli simaları ile seçici kurul üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, medya ve halkla ilişkiler profesyonelleri, akademisyenler ve genç iletişimciler katıldı.

TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş törendeki açılış konuşmasında; dernek olarak iletişim dünyasındaki değişime liderlik etmek için çalıştıklarını, sürdürülebilir kalkınmanın ise bu değişimlerin odağına yerleştiğini belirtti. Karakaş, “Hepimiz yaşanabilir bir dünyayı hayal ediyoruz. Kurumların, şirketlerin yönetim politikalarına sürdürülebilir iletişimi yerleştirmeleri, dünyanın geleceği için de bir zorunluluk. Bu nedenle sürdürülebilir kalkınmayı önemsiyor ve TÜHİD olarak UNDP ile bu hedefe odaklanan projeleri teşvik etmek için ödül veriyoruz” dedi.

Geçen sene 124 olan başvuru sayısının bu sene 207’ye çıktığına da dikkat çeken Karakaş, “Bu durum, sektör için umut verici. Gelecek yıl sayının daha da artacağına inanıyoruz” dedi.

Hamdi Akın: “İletişimin kurumlar için önemi artıyor”

Seçici Kurul Başkanı Hamdi Akın ise Hepimiz iş dünyasının içindeyiz ve iletişimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu yarışma vesilesiyle kurumların büyük emekle hazırladıkları çalışmalarını inceleme fırsatı yakaladık. İletişimin bir kurum için değerinin arttığını ve iletişim projelerinin de kuruluşlar ve hedef kitleleri için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Ben bu nedenle jürimiz adına bu kıymetli projeleri hazırlayan ekipleri ve onlara kaynak yaratan yöneticilerini kutluyor ve sürekliliğini diliyorum” dedi.

207 proje başvurdu, 33’ü ödüllendirildi.

15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 135’i kurum, 72’si Genç İletişimci Projesi olmak üzere 16 ana ve 10 alt kategoride 207 proje başvuruda bulundu. Projelerden 33’ü ödüllendirildi. Ayrıca, İletişim duayenlerimiz Betûl Mardin ve TÜHİD Kurucumuz Prof. Dr. Alâeddin Asna adına, “Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler” ve “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü” de sahiplerine verildi.

Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü, “Vizyoner Türk İşkadını Olarak Dünya Çapında Başarılı Temsiliyeti” nedeniyle Intel Yeni Teknolojiler Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz’e, meslek profesyonelleri ve iş dünyası nezdinde Alâeddin Asna’nın mesleki değerlerini ve vizyonunu yaygınlaştırmak amacıyla verilen Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü ise yarışmaya “Kurumsal Sorumluluk” kategorisinde başvuru yapan Arkas Holding’in Arkas Sanat Merkezi projesine takdim edildi.

Ayrıca, yakın zamanda kaybettiğimiz Türkiye’de halkla ilişkiler faaliyetlerine ilk başlayan ve etkin olarak sürdüren Koç Holding’in değerli yöneticisi, Türk Sanayiinde birçok alanda öncü olan Merhum Mustafa Koç anısına özel Altın Pusula Plaketi aile adına Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl’a takdim edildi.

15. Altın Pusula Ödül Töreni; Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, BrandMap, Halklailiskiler.com, Habermetre, Medya Takip Merkezi, Install, İltek, Krema, KM Events, Mix Music, Wanda Digital, Elapro, Faselis, Medyaloji, Memorial, Özlem Kristal sponsorluğunda gerçekleşti.

Fotoğraf galerisi için tıklayınız

15.Altın Pusula Ödülünü kazanan projeler, kuruluşları ve halkla ilişkiler ajansları ise şöyle:

Büyük Ödül

G20 TÜRKİYE DÖNEM BAŞKANLIĞI İLETİŞİM ÇALIŞMALARI  
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI G20 DÖNEM BAŞKANLIĞI / HILL + KNOWLTON STRATEGIES

UNDP Özel Ödülü

ANTALYA AKILLI ŞEHİR LANSMANI
TÜRK TELEKOM / DIRECTCOMM MARKETING GROUP

Jüri Özel Ödülü
GELENEKTEN GELECEĞE KUTNU  
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / MARK&MARK İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Jüri Özel Ödülü

MİNİK PARMAKLAR GELECEĞİ PROGRAMLIYOR 
FİNANSBANK, MİCROSOFT TÜRKİYE, HABİTAT DERNEĞİ / EFFECT HALKLA İLİŞKİLER

Jüri Özel Ödülü

SULTAN II.BAYEZİD KÜLLİYESİ EDİRNE DARÜŞŞİFASI İYİLEŞTİRME PROJESİ     
ABDİ İBRAHİM / LOBBY İLETİŞİM

Jüri Özel Ödülü

GÜNIŞIĞI    
TÜRK TELEKOM

Kurumsal İletişim

DÜNYANIN EN GÜZEL HEDİYESİ KAMPANYASI 
PEGASUS HAVA YOLLARI

Gündem Yönetimi

'PEYNİRLER AMBALAJA GİRMELİ' 
AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ –ASD / MPR İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Kurum İçi İletişim

ALLIANZ TÜRKİYE SOSYAL MEDYA İLETİŞİM ELÇİLERİ PROGRAMI   
ALLIANZ TÜRKİYE

Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri

İSTANBUL LIGHT FESTİVAL ZORLU CENTER     
ZORLU GAYRİMENKUL / HILL + KNOWLTON STRATEGIES

Etkinlik Yönetimi

ŞAPKADAN LEZZET ÇIKARAN ŞEFLER BULUŞMASI     
UNILEVER FOOD SOLUTIONS / ÜNİTE İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Kurumsal Sorumluluk

Çevre

KORNA ÇALMA, HUZURUMU ÇALMA      
TOYOTA TÜRKİYE / MESSAGE İLETİŞİM

Eğitim

GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN PROJESİ         
TÜRKİYE VODAFONE VAKFI / BENCHMARK DANIŞMANLIK / OGİLVY PR

Kültür & Sanat

AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ "ÖDÜLLÜ FİLMLER ÜNİVERSİTELERDE"
AKBANK / STRATEJİ TANITIM

Sağlık

DOKUNMAKTAN KORKMA / MEME KANSERİ BİLİNÇLENDİRME HAREKETİ
GENERAL ELECTRIC TÜRKİYE / EFFECT HALKLA İLİŞKİLER

Spor

ETİ SARI BİSİKLET         
ETİ GIDA / MEDYAEVİ İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Diğer

YAŞA DEVAM
DOĞUŞ HOLDİNG

Dijital ve Sosyal Medya İletişimi

KOÇ HOLDİNG 10 KASIM ENTEGRE MEDYA PROJESİ   
ZER

Sivil Toplum Kuruluşları

İÇERDE ÇOCUK VAR         
TÜRKİYE ÇOCUKLARA YENİDEN ÖZGÜRLÜK VAKFI / İLETİŞİM OFİSİ

Kamu Kuruluşları

ŞEFFAF MUTFAK, SAĞLIKLI VE GÜVENİLİR İŞLETMELER PROJESİ    
ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

Sponsorluk İletişimi

Eğitim
HARİKA MATEMATİK SERGİSİ
FİNANSBANK / EFFECT HALKLA İLİŞKİLER

Kültür & Sanat
AVEA SIRA DIŞI MÜZİK KONSERLERİ
TÜRK TELEKOM / VAYE İLETİŞİM

Spor
GÖRME ENGELLİ FUTBOL MİLLİ TAKIMI VE SESİ GÖRENLER LİGİ SPONSORLUĞU     
TURKCELL / İZ İLETİŞİM

Diğer
AKBANK YEREL FESTİVAL SPONSORLUKLARI 
AKBANK     

Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri

ŞEKERBANK “AİLE ÇİFTÇİLİĞİ BANKACILIĞI”  
ŞEKERBANK / KARAKAŞ HALKLA İLİŞKİLER

Medya İlişkileri

LANSMAN: ALIŞVERİŞİN APP’İ HOPİ     
HOPİ / GOODWORKS İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Uluslararası Proje/Kampanya

NISSAN GT ACADEMY       
NISSAN OTOMOTİV / EFFECT HALKLA İLİŞKİLER

Türkiye Markası Kategorisi

G20 TÜRKİYE DÖNEM BAŞKANLIĞI İLETİŞİM ÇALIŞMALARI  
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI G20 DÖNEM BAŞKANLIĞI / HILL + KNOWLTON STRATEGIES

Kategori Dışı Projeler

GENÇ ÇİZGİ 
ADEL KALEMCİLİK TİCARET VE SANAYİ

 

Genç İletişimciler Projeleri

İZ KAMPANYASI
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

1 DEĞİL! 2 DEĞİL! 3 DEĞİL!
GİRESUN ÜNİVERSİTESİ

ELİNİ DEĞİL, ŞİDDETİ KALDIR HAREKETİ
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

Altın Pusula Seçici Kurul Üyeleri şu isimlerden oluştu:

Hamdi Akın - 15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Seçici Kurul Başkanı ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı,  Aybala Şimşek - Şekerbank Strateji ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı, Bengi Vargül Şen - Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TAV Hava Limanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü, Candan Fetvacı - Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı, Dr. Abdurrahman Çelik - Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşaviri, Dr. Hasan Süel – Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı-Dış İlişkiler/ Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı, Ebru Şenel Erim - Unilever Dış İlişkiler Direktörü NAMETRUB, Elif Dağdeviren - EDGE Yapım ve Yaratıcı İletişim Danışmanlığı Kurucu CEO, Engin Gedik - Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü, Faik Uyanık - UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye İletişim Koordinatörü, Fügen Toksü - Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Geçmiş Dönem Başkanı ve Toksü & Chase Ajans Başkanı, Gonca Karakaş – TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Effect Halkla İlişkiler Kurucusu ve CEO’su, Hakan Güldağ - TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu - İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Hansın Doğan - UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Özel Sektör Yöneticisi, Özlem Öz - Google Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü, Işıl Arıdağ- İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Ünite İletişim Ajans Başkanı, İlker Baydar - Markafoni Grup CEO, Kemal Kaptaner– Türk Telekom Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kıdemli Direktörü, Levent Erden - Bilgi Üniversitesi Next Academy Başkanı, Murat Oray - TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Basın Danışmanı, Oya Ünlü Kızıl - Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü, Pınar Dülgerler Dinç - INTEL Türkiye Pazarlama Müdürü, Prof. Dr. Sevda Alankuş- Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Serhat Akkılıç- Project House HAVAS Yönetici Ortak, Şerif Kaynar - KornFerry Onursal Başkanı, Vahap Munyar - TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcısı ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı

TÜHİD Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü Seçici Kurul Üyeleri:

Gonca Karakaş – TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Effect Halkla İlişkiler Kurucusu ve CEO’su, Prof. Dr. Aysel Çelikel – Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı, Doç. Dr. Itır Erhart - İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya İletişim Sistemleri Bölümü / Adım Adım Oluşumu Kurucusu, Sibel Asna – A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı, Yörük Kurtaran - İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi

15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Genç İletişimciler Kategorisi Seçici Kurul Üyeleri:

Doç. Dr. Tuğçe Gürel Boran - İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Altın Pusula Genç İletişimciler Kategorisi Seçici Kurul Başkanı, Armağan Engel - Finansbank İletişim Bölüm Müdürü, Atıf Ünaldı - IPTV Derneği Başkanı, Başak Solmaz - TÜSİAD Kurumsal İletişim Sorumlusu, Cem Tanır – Boyner Grup Kurumsal İletişim Direktörü, Fadile Paksoy - Benchmark Ajans Başkanı, Sarp Eser - Proximity İstanbul Genel Müdürü, Sevil Wittmann - Vodafone Kurumsal İletişim Kıdemli Müdürü

Etiketler: altın pusula ödül kazanan raffles hamdi akın