Altın Küre Ödülleri 21 Ekim'de Sahiplerine Kavuşuyor!

29 Eylül 2011 , Perşembe

Altın Küre Ödülleri 21 Ekim'de Sahiplerine Kavuşuyor! 20  yıldan bu yana Londra’nın ev sahipliği yaptığı IPRA“ Altın Küre Ödülleri”  ödül töreni ilk kez  İstanbul’da düzenleniyor.
 
Uluslararası Halka İlişkiler Derneği ( IPRA )  tarafından verilen Altın Küre Ödülleri İstanbul’da düzenleniyor. 29 kategoride verilen 'Altın Küre Ödülleri GWA' 21 Ekim Cuma gecesi  Four Seasons  Sultanahmet’de düzenlenecek  törenle sahiplerini bulacak. Bu yıl 20’inci yıldönümü kutlanan GWA ödül töreni dünyada faaliyet gösteren 100’den fazla halkla ilişkiler uzmanına ev sahipliği yapacak.
 
HOŞGÖRÜ VE İLETİŞİM PANELİ
 
“Altın Küre Ödülleri GWA“ etkinlikleri 21 Ekim’de saat 09.00’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “ Hoşgörü ve İletişim “ konulu panel ile başlayacak. Panele konuşmacı olarak Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Prof Dr. Murat Belge,  IPRA Başkanı Richard Linning, Birleşmiş Milletler Türkiye Koordinatörü Shahid Najam katılıyor. Paneli gazeteci yazar Zeynep Göğüş yönetecek.
 
İlk kez İstanbul’da verilecek IPRA GWA ödülleriyle ilgili olarak IPRA Başkanı  Richard Linning şunları söyledi:
“Ödül alan projeler uluslararası jurinin yoğun çalışmasıyla seçildi.  Altın Küre Ödülleri sadece katılanların yarıştığı bir etkinlik değil aynı zamanda dünyadaki en iyi halkla ilişkiler uygulamasıdır”.. 

Altın Küre Ödülleri GWA  Jüri Başkanı Zehra Güngör de “ Bu yıl sadece dünyanın en mükemmel halkla ilişkiler projelerini görme imkanına kavuşmuyoruz, aynı zamanda tüm halkla ilişkiler uygulamaları için ortak kriterler de belirlemiş oluyoruz.. Tüm kazananları kutluyor, hep birlikte belirlediğimiz bu halkla ilişkiler sektörü kalite standartlarını bundan sonra gerçekleştirecekleri işlerde de uygulamalarını diliyorum”   şeklinde konuştu.  
 
IPRA ve GWA ÖDÜLLERİ HAKKINDA
 
1955’te kurulan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA), 80’den fazla ülkede bulunan üyesiyle halkla ilişkiler sektörü için öncü bir uluslararası dernektir. IPRA tarafından 1991 yılından bu yana verilen Altın Küre Ödülleri(GWA), bu güne kadar pek çok uluslararası yarışmaya örnek olmuştur.  IPRA, son dönemde Chicago, İstanbul, Pekin ve Lima’da düzenlenen Dünya Halkla İlişkiler Kongreleri ile etik kurallar açısından halkla ilişkiler sektörüne yol göstermiştir. IPRA, GWA Ödülleri’nin sponsorlarından biri olan Birleşmiş Milletler, UNESCO ve OECD gibi uluslararası kuruluşlar tarafından tanınarak yakın ilişkisini sürdürmektedir. www.ipra.org

Etiketler: Altın Küre IPRA