Ace of M.I.C.E. Ödülleri sahiplerini buldu!

13 Şubat 2012 , Pazartesi

Ace of M.I.C.E. Ödülleri sahiplerini buldu! Sektörün en iyilerinin belirlendiği 1.Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri (Ace of M.I.C.E.), 10 Şubat 2012 Cuma günü Haliç Kongre Merkezi''nde gerçekleşti. Gecede, 4 ana sektörde 24 firmaya 27 ayrı kategoride ödül verildi. Geceye; Oteller, etkinlik mekanları, kongre organizatörleri ve Incentive şirketleri gibi sektörlerde hizmet veren firmalar katıldı.
 
Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen Ace of M.I.C.E. Ödülleri için bir araya gelen 36 profesyonelden oluşan jüri, temel olarak yaratıcılık ve konsept çalışmaları, referanslar, hizmet kalitesi, ülke tanıtımına sağladığı katkılar ve sürdürülebilir turizm için yapılan çalışmalar çerçevesinde değerlendirdiği 24 firmayı ödüle layık buldu.
 
Modacı Tuvana Büyükçınar’ın ortağı olduğu A46 Organization iki, 20 yılık geçmişe sahip etkinlik firması Boogy The Event Company ise geceden 3 ayrı ödülle ayrıldı. Pek çok firmanın ödül aldığı gecede, Marmara Bölgesi’nin en iyi toplantı oteli ödülünü Güral Sapanca Wellness & Convention alırken, İstanbul’un en iyi toplantı oteli ödülüne ise Conrad Hotel aldı.
 
Ödül gecesinde ayrıca farklı bir oylama sistemi ile Türkiye’nin en iyi festivali seçildi. Aday olan Fanta Gençlik Festivali, Rock’n Coke ve Akbank Caz için davetlilerin yaptığı oylama sonucunda kazanan, 2003 yılından bu yana düzenlenen Rock’n Coke festivali oldu.
 
Turizm Medya Grubu Genel Müdürü Volkan Ataman ödül gecesinde yaptığı açılış konuşmasında, M.I.C.E. (Meeting, Incentive, Congress, Events) sektörünü bir araya getirmek, başarıların ödüllendirilmesini sağlamak, sektörün kalite çıtasının yükselmesine katkıda bulunmak ve yurtiçi - yurtdışı pazarda sektörün bilinirliliğini artırmak amacıyla 15 ay önce bu projeye başladıklarını belirtti.
 
Aralarında VIP, Hilton, Swiss Otel, Pozitif gibi firmaların ve İstancool, Contemporary İstanbul, Cirque De Soleil, Rock’n Coke, Akbank Caz gibi etkinlik ve festivallerin yer aldığı toplam 230 başvuru aldıklarını sözlerine ekleyen Volkan Ataman, “Jüri üyelerimiz ilk aşamada 230 başvuruyu web üzerinden değerlendirerek, her kategorinin ilk 3 adayını belirledi. Belirlenen 75 aday firma, 27 Ocak’ta jürinin karşısına geçerek birebir sunumlarını gerçekleştirdiler ve bu oylama sonunda her kategorinin birincisi belirlenmiş oldu” diyerek sektörün ilerlemesi ve sinerjinin oluşturulması için büyük katkı sağladığına inandıkları Ace of M.I.C.E ödüllerinin gelenekselleşerek, her yıl düzenleneceğini kaydetti.
 
Jüri Başkanı Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Genel Cerrahi A.B.D. Başkanı Prof. Dr. Semih Baskan ise yaptığı konuşmada Ace of M.I.C.E ödüllerinin sektörde bir standart oluşturmada büyük katkı sağlayacağından bahsederek, “İlk yıl için 230 başvurunun olması bizleri son derece mutlu etmiştir, cesaretlendirmiştir. Bu büyük sayıdaki katılım bu alanda bir boşluğun olduğunu, yoğun emek harcayan çok sayıda insanın ve kuruluşun ürettikleri eserlerini kendileri dışında objektif bir organizasyon tarafından değerlendirilmelerini arzuladıklarını gördük” dedi.
 
En İyi Toplantı Otelleri, Etkinlikler, Toplantı Yönetim ve Toplantı Destek Firmaları kategorileri altında ödül alan 24 firma içinde The Marmara Esma Sultan, İN-KA İnsan Kaynakları, Güral Sapanca Wellness & Convention, Elchyn Catering, Plaza Kongre, Cornelia Diamond gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları yer alıyor. Ünlü modacı Tuvana Büyükçınar’ın ortağı olduğu A46 Organization ise gecede iki ödül aldı. A46 Organization RANGE ROVER EVOGUE organizasyonuyla En İyi Lansman Ödülü ve Şişli Belediyesi Gezici Park Projesi ile En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Etkinliği Ödülünü aldı.
20 yıllık geçmişe sahip etkinlik firması Boogy The Event Company de ödülleri toplayan firma oldu. Boogy The Event Company, Ace of M.I.C.E Ödüllerinde ‘En İyi Gerilla Etkinliği, En İyi Etkinlik ve En İyi Etkinlik Yönetimi Firması Ödülleri’ne layık bulundu.
 
Ace of M.I.C.E ÖDÜLLER
 
En iyi Toplantı Oteli Kategorisi
En iyi etkinlik mekanı ödülü
The Marmara Esma Sultan
Özel Ödül / Butik ve Özel Toplantı Hizmeti Veren Tesisler Ödülü
Argos in Cappadocia
 
Anadolu - Karadeni Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Dedeman Konya Hotels & Resorts International
 
Ankara En İyi Toplantı Oteli Ödülü
JW Marriot Ankara
 
Ege Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Hilton Bodrum Türkbükü Resort & Spa
 
Marmara Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Güral Sapanca Wellness & Convention
 
Akdeniz Bölgesi En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Cornelia Diamond Golf Resort & Spa
 
İstanbul En İyi Toplantı Oteli Ödülü
Conrad İstanbul
 
Etkinlikler Kategorisi  
 
En iyi spor etkinliği ödülü
Playmaker
En iyi kurumsal sosyal sorumluluk projesi etkinliği ödülü
A46 Organizasyon
 
En iyi gerilla etkinliği ödülü
Boogy the event company
 
En iyi lansman ödülü
A46 Organization
 
En iyi etkinlik ödülü
Boogy the event company
En iyi festival ödülü
Rock'n Coke
 
Toplantı Destek Firmaları Kategorisi
 
En iyi toplu taşıma firması ödülü
Akustik Tourism Center
 
En iyi özel taşıma firması ödülü
Yaşaroğlu Limousine & Luxury Services
En iyi dönemsel insan kaynağı hizmetleri ödülü
İN-KA İnsan Kaynakları
 
En iyi catering firması ödülü
Elchyn Catering
 
En iyi sahne dekor tasarım ve uygulama ödülü
Atelye Alaturka
 
En iyi ses görüntü ışık firması - kongre ve toplantı tekniği ödülü
Prokon Conference Systems
 
En iyi ses görüntü ışık firması - event tekniği ödülü
Staras Technical Production
 
Toplantı Yönetim Firmaları  
En iyi destination management company (D.M.C) Ödülü
Plaza Kongre
 
Gelecek vaad eden profesyonel kongre organizatörü ödülü
FTS Turizm
Gelecek vaad eden incentive firması ödülü
Toles event
 
En iyi profesyonel kongre organizatörü ödülü
Plaza Kongre
En iyi incentive firması ödülü
VIP Event
 
En iyi etkinliik yönetimi firması ödülü
Boogy the event company
 
Kaynak; www.halklailiskiler.com

Etiketler: Ace of M.I.C.E.