21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Heyecanı Başlıyor

1 Aralık 2022 , Perşembe

21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Heyecanı Başlıyor

İletişim sektöründe 50. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene 21.’si gerçekleştirilecek “Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri”ne başvurular başlıyor. Yarışmaya projeleriyle katılmak isteyen kuruluşlar, www.altinpusula.org sitesinden başvurularını yapabilecek. Aynı zamanda proje dosyalarını online olarak sisteme yükleyebilecekler.

Başvuruların, 30 Aralık 2022 Cuma gününe kadar www.altinpusula.org sitesinden yapılacağı yarışmada, proje dosyaları ise 27 Ocak 2023 Cuma gününe kadar online sisteme yüklenecek.

Türkiye’deki özel, kamu, sivil toplum kuruluşlarının, çok uluslu şirketlerin, iletişim ajanslarının ve üniversitelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen 20. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 283’ü kurum, 93’ü Genç İletişimci Projesi olmak üzere 21 ana ve 27 alt kategoride 400’e yakın proje başvuruda bulunmuştu.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Özgüden Özen Altın Pusula ile ilgili şöyle konuştu; “Her yıl sektörümüzün ulusal ve uluslararası gelişmelerine göre güncellenen, sürdürülebilirliğini kanıtlamış, etik değerlere önem veren ve kapsayıcı bir program olan Altın Pusula’nın bu yıl 21.’sini gerçekleştireceğiz. Bu yıl 50. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 20 yıldır düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, iletişim sektörünün ülkemizdeki en prestijli ödül programı olarak kabul ediliyor. Böyle değerli bir yarışmayı düzenlemek ve aynı heyecanla sürdürmek bizim için onur verici. Bu kapsamda tüm iletişim projelerini Altın Pusula Ödül Programı’na davet ediyoruz.”

21. Altın Pusula'da büyük ödül, jüri özel ödülü ve kategori ödüllerinin yanı sıra ‘Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü’ ve ‘Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü’ adı altındaki özel ödüller, bu yıl yedinci kez sahiplerini bulacak. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP iş birliğiyle verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ de bu yıl on birinci defa “sürdürülebilir kalkınmayı” içeren projelerden birine takdim edilecek. TÜHİD – KAGİDER işbirliğiyle verilen ‘TÜHİD - KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’ de bu yıl altıncı kez takdim edilecek. Ayrıca Business For Goals iş birliğiyle verilen ‘B4G Özel Ödülü’ de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu iş modeline örnek projeye bu yıl üçüncü, TÜHİD – SEDEFED-Sektörel Dernekler Federasyonu iş birliği ile verilecek ‘SEDEFED Özel Ödülü’ de ikinci kez takdim edilecek.

Genç iletişimciler kategorisine, İletişim Fakültesi'nde okuyan lisans, yüksek lisans öğrencileri ve meslek yüksekokul öğrencileri Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar ilkelerini içeren 17 kriterden bir veya birkaçını baz alarak “Sürdürülebilirlik Temalı Projeler” ile bireysel veya ekip olarak katılacak.

21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nin değerlendirileceği 25 kategorinin başlıkları şöyle:

Kurumsal İletişim, Gündem Yönetimi, Kurum İçi İletişim, Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri, Kriz İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Kurumsal Sorumluluk, Dijital İletişimi, En İyi Uygulama Örnekleri, Süreklilik/ Sürdürülebilirlik, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kuruluşları, Sponsorluk İletişimi, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri, Kurumsal Raporlar, Kurumsal Yayınlar, Medya İlişkileri, Uluslararası Proje/Kampanya, Türkiye Markası Ödülü, Pandemi Döneminde Yapılan İletişim Projeleri, Kategori Dışı Projeler, Dijital Oyun, Metaverse, Festivaller ve Genç İletişimciler.

21. ALTIN PUSULA YÖNETMELİĞİ

21. ALTIN PUSULA KURUM BAŞVURU FORMU

GENÇ İLETİŞİMCİLER YÖNETMELİĞİ

GENÇ İLETİŞİMCİLER BAŞVURU FORMU

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD)

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Türkiye'deki halkla ilişkiler uzmanlarını bir araya toplayarak, meslek içi dayanışma sağlamak, mesleğin tanınması, yerleşmesi ve gelişmesi yolunda çalışmalar yapmak amacıyla 1972 yılında kuruldu. Başlangıç döneminde öncelikle halkla ilişkiler mesleğinin kamuoyunda tanınmasını sağlayan Dernek, daha sonraki dönemlerde dünyaya açılarak IPRA, CERP, Global Alliance ve diğer ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşlarla bağlantı kurmuş ve halkla ilişkiler mesleğini profesyonel kimlik olarak kabul eden yüzlerce üye kazanmıştır. Dernek, CERP (Avrupa Halkla İlişkiler Federasyonu) yönetiminde bulunmuştur. Her yıl birçok etkinliğe imza atan TÜHİD'in bu yıl yirmincisi düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sektörde ilk olma özelliğini taşımaktadır. TÜHİD, TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi’nde temsil edilmektedir. Global Alliance for Public Relations and Communication Management Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Temsilcisi, YEKON Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Kalder-Türkiye Kalite Derneği Üyesi ve UN Global Compact imzacıları arasındadır.

Etiketler: altın pusula tühid 50 yaşında tühid halkla ilişkiler ödülleri türkiye